Startup vyrábí bez porážky první kuřecí bílkovinu pro psy a kočky

Startup vyrábí bez porážky první kuřecí bílkovinu pro psy a kočky

Bio-technologická společnost Bond Pet Foods si od svého prototypu slibuje, že v roce 2023 odstartuje komerční prodej bezmasých krmiv pro domácí mazlíčky.

Bio-technologický startup Bond Pet Foods vytvořil uměle vypěstovaný kuřecí protein neživočišného původu, který bude součástí krmiv pro psy. To pro tuto společnost představuje první krok v rozšíření komerční produkce bezmasých krmiv pro zvířata. Vývoj kuřecí bílkoviny bez nutnosti porážky započal jednorázovým odběrem krve slepice Ingy, která žije na farmě ve městě Lindsborg v Kansasu. Ve vzorku bylo nutné určit genetický kód proteinu, který byl následně smíchán s potravinářskými kvasnicemi. Tato směs prošla fermentací a začaly se v ní vytvářet bílkoviny, které jsou identické těm, které obsahuje maso zvířat. Jakmile bude produkt plně vyvinut, bude obsahovat primární živiny konvenčního kuřecího masa, včetně esenciálních aminokyselin.

Naše první testy na psích dobrovolnících byly velmi slibné a nutriční hodnoty, chutnost a stravitelnost krmiv se bude na naší cestě ke komercializaci vyvíjet pouze směrem k lepšímu," uvedla Pernilla Audibert, spoluzakladatelka a technická ředitelka společnosti Bond Pet Foods. ,,Vědecký tým společnosti Bond pracuje i na výrobě dalších kultivovaných masných bílkovin vyrobených podobným fermentačním procesem. Úspěšný prototyp kuřecích bílkovin ukazuje, že má naše technologie opravdu potenciál vytvořit kompletní portfolio krmiv pro domácí mazlíčky s obsahem neživočišných masných bílkovin.“

V loňském roce získala společnost Bond Pet Foods na podporu výzkumu a vývoje masných výrobků bez nutnosti porážky či zneužívání zvířat počáteční kapitál ve výši 1,2 milionu dolarů. Zahájení prodeje jejich produktů s obsahem vypěstovaných kuřecích bílkovin se předpokládá v roce 2023.

Zdroj: VegNews, Překlad: Pavla Doucková, Korektura: ink

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Společnost Planted Foods vyrábí veganské kuřecí maso za prosklenými zdmi
Mohl by být sýr z hrachu zdravou alternativou?
No Internet Connection