CPK – certifikovaná přírodní kosmetika

Značka CPK (Certifikovaná Přírodní Kosmetika) je českou obdobou mezinárodní známky Kontrolovaná přírodní kosmetika. Tuto značku zavedla v roce 2007 česká nezisková organizace dohlížející na kontrolu ekologického zemědělství, společnost KEZ o.p.s. (Kontrola Ekologického Zemědělství).

Certifikát přesně definuje suroviny, které kosmetika může obsahovat a vymezuje minimální množství složek přírodního původu v kosmetickém výrobku.

Produkty označené CPK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA a CPK bio jsou zárukou jistoty, že splňují níže uvedená kriteria:

  1. Výrobky obsahují nejkvalitnější rostlinné suroviny včetně surovin pocházejících z ekologického zemědělství, případně ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě
  2. Výrobky neobsahují parafín, vazelínu, ani jiné další ropné produkty, silikony
  3. Neobsahují žádné syntetické, vonné, konzervační a barvící látky
  4. Neobsahují geneticky modifikované suroviny
  5. Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testované na zvířatech, nejsou používány suroviny z mrtvých zvířat ( zvířecí kolagen a glycerin, vorvaňovina, norkový tuk a další)
  6. Neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny
  7. Sběr rostlin probíhá šetrným způsobem s přihlédnutím k zachování druhové rozmanitosti a stability přírodního stanoviště s důrazem na ochranu životního prostředí
  8. Ekologická likvidace odpadů , ekologická únosnost výroby a obalových materiálů

Vytisknout  

Související články

V-Label
Zákazy testování kosmetiky na zvířatech ve světě
No Internet Connection