Co je Soucitně?

Soucitně je portál soucitného přístupu ke zvířatům, etického spotřebitelství, veganství a aktivismu, který byl založen v roce 2010 a od roku 2015 je součástí neziskové organizace Očima zvířat, z.s. (dříve Otevři oči).

Naleznete zde foto/video veganské recepty, mapy veg friendly restaurací a obchodů, praktické návody, jak být veganem, jak cestovat, kalendář akcí, novinky ze světa ochrany zvířat, citáty, informace ohledně zdravotních aspektů a další zajímavé věci.

Chceme lidem ulehčit přístup k informacím v této oblasti i nákup produktů, které se snaží vyhnout ubližování a zabíjení zvířat.

Logo Soucitně
Logo Otevři oči

Jak se mohu zapojit?

Jste v obraze?

Znáte veg friendly restauraci či obchod, který ještě nemáme na mapě? Víte o zajímavé veganské události, která by měla být v soucitném kalendáři? Vyplňte prosím příslušný formulář:

Překládáte?

Pravidelně publikujeme překlady zajímavých článků ze světových médií (The Guardian, The New York Times, BBC, The Independent). Máte zkušenosti s překládáním (z angličtiny) a byli byste ochotni nám pomoci jako dobrovolník? Dejte nám prosím vědět. Děkujeme!

Píšete?

Jste student/ka žurnalistiky, nebo jen rádi píšete a zajímate se o veganství? Staňte se součástí naší redakce! Publikujeme novinky ze světa veganství, aktivismu, rozhovory se zajímavými lidmi, nebo reportáže z akcí. V případě zájmu nám napište něco o sobě a Vaší motivaci se zapojit.

Aktuálně hledáme

Všechny pozice jsou na bázi dobrovolnictví, je pouze na Vás, kolik času se budete práci věnovat. I zdánlivě malá činnost (např. 1 hodina za měsíc) je přínosem. Pokud se chcete zapojit, napište nám na [email protected].

Jak mohu Soucitně podpořit?

Máte-li možnost a chuť, přispějte prosím na chod tohoto neziskového serveru, který rozvíjíme ve svém volném čase - využijte prosím formulář Podpořte nás v pravém sloupci webu nebo zde v odkazu.

Pomůže jakákoli finanční částka (i 50 kč měsíčně má velký smysl!), ze které budeme hradit náklady spojené s hostingem, doménami, tiskem propagačních materiálů atd. Veškeré peníze jdou výhradně na propagaci veganského způsobu života.

V případě zájmu Vám vystavíme a pošleme potvrzení o daru pro neziskovou organizaci, které lze uplatnit pro slevu na dani.

Číslo účtu: 2700567728/2010 (odkaz)

Redakce

Tereza Vandrovcová Šefredaktorka, zakladatelka webu [email protected]
Petr Beneš Webmaster, zástupce šéfredaktorky [email protected]
Andrea Hermanová Překladatelka, korektorka
Adam Zábranský Externí redaktor
Olga Jandová Redaktorka a korektorka
Adéla Miková Redaktorka a korektorka
Pavla Doucková Překladatelka
Denisa Hobbs Redaktorka, překladatelka a korektorka
Zuzana Jamaris Překladatelka
Denisa Osovska Překladatelka a korektorka
Jan Musil Překladatel
Filip Kostka Překladatel a korektor