Upoutávka na nový dokument Žij a nech žít

Upoutávka na nový dokument Žij a nech žít

Žij a nech žít je celovečerní dokumentární film zkoumající náš vztah ke zvířatům, historii veganství a etické, environmentální a zdravotní důvody, které lidem ukázaly cestu k veganství.

Z řezníka veganským šéfkuchařem, z vlastníka velkochovu vlastníkem azylu pro hospodářská zvířata - Žij a nech žít vypráví příběhy šesti lidí, kteří se z nejrůznějších důvodů rozhodli přestat konzumovat živočišné produkty a ukazují, jaký vliv mělo toto rozhodnutí na kvalitu jejich životů.

Příbehy jsou doplněny komentáři filosofů (Peter Singer, Tom Regan, Gary Francione) i vědců (T. Colin Campbell, Jonathan Balcombe).


Video: Trailer nového dokumentu

Jan a Karin proměnili mléčnou farmu na azyl pro hospodařská zvířata, kde nabízejí útočiště pro zachráněné krávy, koně, prasata, slepice a mnoho dalších zvířat v nouzi, která by bez jejich pomoci již nežila. Ria a Hendrik jsou aktivisté, zachraňující kuřata z klecových průmyslových chovů a hledající jim domovy v různých azylech. Aaron je šéfkuchař, který sám porážel zvířata až se jednoho dne rozhodl přejít na veganství a otevřel si veganskou italskou restauraci. Jack je profesionální cyklista, který se připravuje na olympijské hry v roce 2016 v Riu a zjistil, jaké neuvěřitelné benefity nabízí čistě rostlinné stravování.

Prostřednictvím těchto příběhů je také mapován vývoj veganství o jeho počátku v Londýně roku 1944 jako jeden z nejrychleji rostoucích životních stylů po celém světě, kdy si více a více lidí uvědomuje, že to, co je na jejich talířích, ubližuje nejen zvířatům, ale také životnímu prostředí a v neposlední řadě také našemu zdraví.

Zdroj: Youtube (Srdcem všem), LetLiveFilm.com

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Dlouho očekávaný film Svědectví o životech zvířat v českých chovech vstoupil do digitální distribuce
Obhájce práv zvířat Ricky Gervais konečně prozradil, že je veganem
No Internet Connection