Upoutávka na nový dokument Žij a nech žít

Upoutávka na nový dokument Žij a nech žít

Žij a nech žít je celovečerní dokumentární film zkoumající náš vztah ke zvířatům, historii veganství a etické, environmentální a zdravotní důvody, které lidem ukázaly cestu k veganství.

Z řezníka veganským šéfkuchařem, z vlastníka velkochovu vlastníkem azylu pro hospodářská zvířata - Žij a nech žít vypráví příběhy šesti lidí, kteří se z nejrůznějších důvodů rozhodli přestat konzumovat živočišné produkty a ukazují, jaký vliv mělo toto rozhodnutí na kvalitu jejich životů.

Příbehy jsou doplněny komentáři filosofů (Peter Singer, Tom Regan, Gary Francione) i vědců (T. Colin Campbell, Jonathan Balcombe).


Video: Trailer nového dokumentu

Jan a Karin proměnili mléčnou farmu na azyl pro hospodařská zvířata, kde nabízejí útočiště pro zachráněné krávy, koně, prasata, slepice a mnoho dalších zvířat v nouzi, která by bez jejich pomoci již nežila. Ria a Hendrik jsou aktivisté, zachraňující kuřata z klecových průmyslových chovů a hledající jim domovy v různých azylech. Aaron je šéfkuchař, který sám porážel zvířata až se jednoho dne rozhodl přejít na veganství a otevřel si veganskou italskou restauraci. Jack je profesionální cyklista, který se připravuje na olympijské hry v roce 2016 v Riu a zjistil, jaké neuvěřitelné benefity nabízí čistě rostlinné stravování.

Prostřednictvím těchto příběhů je také mapován vývoj veganství o jeho počátku v Londýně roku 1944 jako jeden z nejrychleji rostoucích životních stylů po celém světě, kdy si více a více lidí uvědomuje, že to, co je na jejich talířích, ubližuje nejen zvířatům, ale také životnímu prostředí a v neposlední řadě také našemu zdraví.

Zdroj: Youtube (Srdcem všem), LetLiveFilm.com

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Druhá série Síly soucitu nabídne mimojiné pohled do zákulisí azylových farem
Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
No Internet Connection