Trh s bezmléčnými produkty má do roku 2024 dosáhnout 35 miliard dolarů.

Trh s bezmléčnými produkty má do roku 2024 dosáhnout 35 miliard dolarů.

Nová studie ukázala, že průmysl s mléčnými alternativami rapidně roste kvůli zvýšeným obavám o životní prostředí, zdraví a etiku, které jsou s mléčnými výrobky spojeny.

Studie vypracovaná společností Grand View Research, Inc. zjistila, že světový trh s alternativami mléčných výrobků, jež zahrnují rostlinná mléka, sýry, zmrzliny a jogurty, by měl vzrůst do roku 2024 o 16,6% na 35 miliard dolarů. Studie uvádí, že „kvůli změně stravovacích návyků stále více a více spotřebitelů přechází na veganství, což bude mít pozitivní vliv na růst trhu“.

Klíčovým trhem pro mléčné alternativy jsou Spojené státy, kde převládá silná preference mandlového mléka nad sójovým a u něhož se očekává růst o 10 % do roku 2024. Nicméně tento průmysl není omezený pouze na severní Ameriku; asijské trhy, Velká Británie, Německo, Nový Zéland a Austrálie jsou také připraveny na růst v následujících letech, a to jednak kvůli rostoucímu počtu osob s nesnášenlivostí laktózy a jednak kvůli veřejnému povědomí o etických a ekologických problémech spojených s produkcí mléčných výrobků. Mezi klíčové společnosti, které přispívají k růstu tohoto průmyslu, patří The Hain Celestial Group, Vitasoy International a Danone, které nedávno odkoupilo WhiteWave Foods od zastřešující společnosti Silk and So Delicious. Tato studie přichází po zprávě, která podobně předpovídá růst trhu s bezmasými alternativami, který by měl dosáhnout 5,2 miliard do roku 2020.

Zdroj: VegNews, Překlad: Gabriela Kaletová, Korektura: Marie Kučerová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Společnost Planted Foods vyrábí veganské kuřecí maso za prosklenými zdmi
Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
No Internet Connection