Rozhovor s aktivisty z Otevři oči

Rozhovor s aktivisty z Otevři oči

Zdroj: Cesty k sobě

Jak dnes nejčastěji zacházíme s mimolidskými zvířaty? Co se děje za zdmi velkochovů? Pokud bychom měli všechny informace o tom, jak se vyrábí maso a další živočišné produkty, které jsou běžně dostupné v našich obchodech, chtěli bychom i nadále finančně podporovat tento průmysl? Dá se proti tomu něco dělat?

 

Na tyto a další nalehavé otázky současnosti odpovídají v rozhovoru pro internetovou televizi Cesty k sobě dva dlouholetí aktivisté Bára Hunčovská a Marek Voršilka z občanského sdružení Otevři oči. Toto sdružení každý pátek na pražském náměstí Republiky pořádá pouliční promítání dokumentu Pozemšťané, který kolemjdoucím odhaluje nepříjemnou realitu systematického zneužívání a zabíjení zvířat v naší společnosti.

Za zmínku stojí i úspěšný filmový festival o právech zvířat, který sdružení zorganizovalo v roce 2007 v pražském kině Aero. Kromě zprostředkovávání video materiálů ze zákulisí živočišné, ale i kožešinové a jiné produkce, se sdružení věnuje tisku a distribuci informačních materiálů ve formě samolepek a letáků, které zasílá aktivistům po celé republice. Tyto tištěné materiály informují jak o realitě života tzv. užitkových zvířat, ale nabízí i alternativy ve formě veganských receptů, které jsou na některých akcích (např. Veggie Parade) doprovázeny i ochutnávkami. 

Zdroj: http://www.cestyksobe.cz/huncovska-barbora-vorsila-marek-otevri-oci-ad2431/

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Lékařka Hana Bowyer: „Vůbec jsem netušila, jak velké zdravotní benefity rostlinné stravování přinese“
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection