Pflanzilla: Billa otevře ve Vídni první čistě veganskou pobočku

Pflanzilla: Billa otevře ve Vídni první čistě veganskou pobočku

Billa

Ve vídeňském obchodním domě Gerngross na slavné ulici Mariahilferstraße vzniká první obchod Billa s čistě veganským sortimentem. Otevření je naplánováno na 8. září.

Poté, co v polovině července otevřel na vídeňském nádraží Westbahnhof za velké mediální publicity Burger King svou první čistě veganskou pobočku, přichází nyní s podobným konceptem i místní obchod s potravinami Rewe. Jak v pátek informoval deník Heute, 8. září se ve Vídni otevře první čistě veganská prodejna Billa v Rakousku. A pro nový obchod už se našel kreativní název: „Pflanzilla“ (podle “pflanzlich” - „rostlinný“ - pozn. red.).

Pflanzilla se otevře v OC Gerngross

Obchod o ploše 200 metrů čtverečních se nachází vedle pobočky Billa Plus v suterénu vídeňského obchodního domu Gerngross. Kromě klasických produktů, jako je ovoce a zelenina, bude k dispozici také široká nabídka náhražek masa. V nabídce budou mimo jiné produkty, které jinak v klasických pobočkách Billa a Billa Plus nejsou k dostání. Zatím není známo, které konkrétní produkty budou k dispozici. Společnost Rewe již prodává veganské výrobky mnoha rakouských začínajících potravinářských firem, například rostlinného uzeného lososa od společnosti Revo Foods.

BIL PFLANZILLA Header 01 2000x455px desktop

Billa testuje vertikální zemědělství

Zda se v Rakousku otevřou další „Pflanzilly“, je zatím ve hvězdách, protože se jedná o počáteční pilotní fázi. Společnost Rewe však již v minulosti pracovala na nových konceptech svých obchodů. Teprve na začátku srpna byl před prodejnou Billa Plus ve vídeňské čtvrti Favoriten otevřen první kontejner pro vertikální zemědělství. Od zahájení provozu se na parkovišti pěstuje petržel, bazalka, koriandr, listový salát dubáček a podobně.

Zdroj: Brutkasten.com, překlad: ink, korektura: Silvestr Vandrovec Špaček

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Překážky rostlinného stravování v Evropě
Lidl rozšíří rostlinnou nabídku a omezí živočišné produkty
V rakouském Burger Kingu běžně nabízí jen rostlinné produkty. Masové jsou na vyžádání
No Internet Connection