Americká firma bude vyrábět 4 miliony veganských burgerů měsíčně

Americká firma bude vyrábět 4 miliony veganských burgerů měsíčně

Americká firma Impossible Foods, která se zabývá vývojem veganských produktů od svého vzniku v roce 2011, nashromáždila od investorů neuvěřitelných 182 milionů dolarů (4,5 miliardy korun). Nyní staví novou výrobnu v Oaklandu. V ní plánuje od konce letošního roku vyrábět téměř pět set tun svého rostlinného „masa“ měsíčně, což odpovídá zhruba čtyřem milionům kusů burgerů.

Burgery od Impossible Foods jsou oblíbené pro svoji chuť připomínající maso, které firma dosáhla mimo jiné využitím hemu – hem je látka, která je součástí hemoglobinu, který je jednou ze složek krve. Produkce tohoto burgeru podle zakladatele firmy vyžaduje oproti hovězímu burgeru jen čtvrtinové množství vody a dvacetinu zemědělské plochy. Navíc obsahuje více bílkovin, méně tuku a kalorií a žádný cholesterol.

Mezi investory Impossible Foods patří například Bill Gates nebo Google Ventures. Ředitel mateřské firmy Googlu Eric Schmidt přitom nahrazování masa rostlinnými alternativami považuje za jeden ze šesti nejvýznamnějších technologických trendů současnosti.

Zdroje: Business Insider, Fortune, Text: Adam Zábranský, Foto: Impossible Foods

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

EU rozhodla: Veganské burgery se přejmenovávat nemusí
Moje stravování změnil pan Spock
Britská továrna na veganské potraviny slibuje vznik 300 nových pracovních míst
No Internet Connection