Z varšavského ghetta k boji za práva zvířat (video)

Z varšavského ghetta k boji za práva zvířat (video)

Alex Hershaft v této 50minutové přednášce představuje svou osobní etickou evoluci, která začala ve varšavském ghettu a vedla k tomu, že se stal jednou z vedoucích osob v hnutí boje za práva zvířat. V první polovině přednášky popisuje dech beroucí detaily ze svého života během a krátce po skončení druhé světové války.

Když válka skončila a Hershaftovi se podařilo emigrovat do USA, usadila se v něm vina přeživšího, Neustále si kladl otázku, proč byl ušetřen právě on a ne tolik jiných dobrých lidí, a jak by mohl splatit svůj dluh společnosti. Přál si udělat ze Země lepší místo k životu pro všechny její obyvatele a omezit zlo a útlak.

K právům zvířat se dostal postupně přes humanistické a environmentální hnutí. Po návštěvě jatek v 70. letech, kde uviděl hromady různých ostatků zabitých zvířat, zažil silné deja-vu. Paralela se vzpomínkami na Treblinku pro něj byla zdrcující a zavedla jej až k neúnavnému boji za práva zvířat, který se stal smyslem jeho života. V závěru přednášky se věnuje šokující realitě současné živočišné produkce, jejích důsledků pro život zvířat, zdraví člověka a životní prostředí, ale také zmiňuje bohatou škálu alternativ, které se ve společnosti těší stále větší oblibě.

Zdroj: Youtube (Free269cz)

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Vědec na sobě provedl experiment, aby porovnal dopady veganského a neveganského stravování. Zde jsou výsledky.
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection