Veganské majonézy v českých obchodech

Veganské majonézy v českých obchodech

ProVeg Česko

Připravili jsme pro vás přehled čistě rostlinných majonéz běžně dostupných v českých obchodech.


Spak

Jednou z nejoblíbenějších veganských majonéz, která je zároveň snadno dostupná a cenově výhodná, je Vegan Mayo od firmy Spak. Bývá k dostání v Bille, Globusu, Kauflandu, Makru a Tescu. Spak vyrábí také veganskou tatarku a dresinky několika příchutí. Velkoobchodně je k dostání také velké 950 g balení, které přijde vhod zejména stravovacím zařízením.

vegan mayo spak

Hellmann’s

Nejrozšířenější veganskou majonézou je Vegan Mayo od Hellmann’s. Najdete ji např. v Albertu, Bille či Kauflandu. Bohužel patří mezi ty dražší a názory na ni bývají vyhraněné - někteří ji nemůžou cítit, jiní ji jedí lžičkou jako dezert. Výhodou je nabídka i tří příchutí: Garlic, Chipotle a Baconnaise.

Hellmann s

Agricol

Mezi zákazníky Kauflandu je populární Vegan Mayo od české firmy Agricol. V nabídce mají i tatarskou omáčku. Více si o této značce a jejích nových rostlinných výrobcích můžete přečíst v článku ProVeg Česko.

agricol majoneza vegan
Foto: ProVeg Česko

Sinea

V Lidlu a Tescu narazíte na plastové vaničky s cenově výhodnými omáčkami Maya značky Sinea. Můžete si vybrat mezi pochoutkovou, tatarskou a česnekovou variantou. Značka je mnohými oblíbená a honosí se certifikátem V-Label, ale nedávno ve veganské komunitě rezonovaly případy, kdy zákazníci ve vaničce s výrobkem Sinea narazili na kus masa. Firma Gastro-Menu, která značku Sinea vlastní, vyrábí také produkty z ryb a mořských plodů.

sinea maya vsechny vyrez

Soyka

Pokud si potrpíte na čerstvé kvalitní potraviny a udržitelný životní styl, určitě vyzkoušejte Frische Soja May*nnaise od firmy Soyka. Ačkoliv má názvy a obaly v němčině, jedná se o českou firmu. Kde všude její čerstvé sojové výrobky dostanete, zjistíte na jejím webu. Často jsou to bezobalové obchody, neboť sklenice jsou vratné. Na farmářských trzích či veganských akcích můžete narazit na Soyka food truck.

Soyka product Mayonnaise DE web

Sunfood

Kdo hledá méně tučnou variantu s obsahem bílkovin, může sáhnout po Tofunéze od firmy Sunfood. V nabídce je opět jak majonéza, tak tatarka. Výrobky Sunfood bývají k dostání především v obchodech se zdravou výživou.

Sunfood Tofuneza

Marks & Spencer

Nakupujete rádi v Marks & Spencer? Pak vás určitě potěší, že součástí veganské řady M&S Plant Kitchen je i Vegan Mayo, kterou najdete v regálu s omáčkami.

M S Plant Kitchen

Doma (Slovensko)

Ve slovenských supermarketech (Kaufland, Lidl) můžete narazit na bezvaječnou mayo či tatarskou omáčku od slovenské firmy Doma.

Doma mayotatarka

Autorka: Denisa Hobbs

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Překážky rostlinného stravování v Evropě
Lidl rozšíří rostlinnou nabídku a omezí živočišné produkty
No Internet Connection