Varuje veterinární správa farmáře před NAMÁTKOVÝMI kontrolami?

Varuje veterinární správa farmáře před NAMÁTKOVÝMI kontrolami?

Ochránci zvířat z Brna půl roku monitorovali stav krav na dvou farmách v Jihomoravském kraji (Oslavany a Nová Ves). Nafotili naprosto nevyhovující podmínky, kdy zvířatům chyběla senná podestýlka a místo toho byla nucena žít ve vlastních výkalech.

Když byl dán podnět Krajské veterinární správě, aby šla nevyhovující stav zkontrolovat, farmáři byli na kontrolu evidentně upozorněni předem, neboť před kontrolou zvířatům zajistili slámovou podestýlku, která tam nebyla celého půl roku, kdy ochránci zvířat stav sledovali.

Pochopitelně nebyla udělena žádná pokuta a ve výsledné zprávě MVDr. Jaroslav Salava uvádí: "Rozhodl jsem se opakované namátkové kontrolní prohlídky zúčastnit osobně a mohu konstatovat, že v současné době je situace v chovu naprosto bez problémů co se týká jak dostatku krmiva, tak i dostatku stelivové slámy. Na dokreslenou připojuji i několik fotografií z kontroly."

Je možné se spoléhat na všeobecné mínění, že Státní a Krajská veterinární správa jedná v zájmu zvířat, nebo jedná v zájmu farmářů? Proč byli farmáři předem upozorněni namísto udělení pokuty? Prosíme, šiřte tyto a podobné případy, ať už konečně tato instituce začne jednat v souladu se svými deklarovanými cíli, mezi které patří ochrana pohody zvířat a ochrana před jejich týráním.

Zdroj: Kolektiv pro zvířata Brno

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Úspěch: První pokuta za prodej pokrmu foie gras kvůli týrání zvířat
Agrární komora má strach z veganských produktů. Vytvořila dezinformační kampaň za 4 miliony
Krátký animovaný film MILK ukazuje mlékárenský průmysl z pohledu matky
No Internet Connection