The Guardian: Joaquin Phoenix vyzývá lidi, aby se stali vegany

The Guardian: Joaquin Phoenix vyzývá lidi, aby se stali vegany

Kandidát na Oscara a Bafta (filmová cena Britské Akademie) se připojil k protestu organizace Animal Equality v centru Londýna.

Joaquin Phoenix spolu s dalšími aktivisty spustil z ikonického mostu Tower Bridge přes 30 m2 velký banner, na kterém stálo “Velkochovy ničí naši planetu. Staňte se vegany”.

phoenix 1 jaquin 0202e

Protest se odehrál před nedělním předáním cen Bafta, kde byl Phoenix nominován na cenu pro nejlepšího hlavního herce za svou roli ve filmu Joker (a tuto cenu v ten samý den skutečně vyhrál - pozn. red.).

Jedná se zatím o poslední protestní kampaň zatvrzelého aktivisty za práva zvířat, který je veganem od tří let.

phoenix 2 jaquin 0202h

Joaquin k tomu řekl: “Myslím, že máme osobní zodpovědnost za to, abychom jednali tady a teď. Jedním ze způsobů, jak můžeme zmírnit změnu klimatu, je snížit naši spotřebu a jíst rostlinnou stravu. Mám pocit, že se o tom dostatečně nemluví. Proto chci povzbudit lidi, aby se o rostlinném stravování něco dozvěděli a aby se odhodlali ke změně.”

phoenix 3 jaquin 0202f

Když se stanete svědky těch hrůz, které se za zavřenými dveřmi a na jatkách skutečně dějí hospodářským zvířatům po celém světě, je nemožné, aby vás to neovlivnilo a abyste nedošli k závěru, že je třeba udělat něco radikálního, aby to skončilo. Takže jen přispívám svým dílem a snažím se zesílit hlas těchto aktivistů, kteří nějaké akce pořádají každý den a to nejmenší, co mohu udělat, je si vzít nějaký den volno, přijít sem a mluvit o tomto problému,” dodal.

phoenix 4 jaquin 0202d

Po protestu Phoenix reagoval na rostoucí kritiku, podle které by lidé jako herci, kteří pracují v přepychových průmyslech, neměli kázat o klimatických problémech, protože se sami pohybují v prostředí častých letů a vysokých uhlíkových stop. “Všichni jsme svým způsobem pokrytci. Všichni se snažíme dělat co je správné a všichni děláme chyby. (Filmový) průmysl spotřebovává spoustu energie a spoustu zdrojů. A veganství tyto problémy zmírňuje,” uvedl herec.

Phoenixovi se podařilo přesvědčit Asociaci zahraničních novinářů v Holywoodu, která pořádá Zlaté Glóby, aby minulý měsíc na své ceremonii poprvé představili plně veganské menu.

phoenix 5 jaquin 0202 matthew maran

Myslím, že je to část naší zodpovědnosti, protože mnoho z nás na předání cen létá a jezdí autem - rostlinné jídlo je to nejmenší, co můžeme udělat. Místo toho, abychom se navzájem osočovali a útočili na sebe bychom se měli snažit si navzájem pomáhat a vzdělávat se o tom, jak se můžeme změnit.”

Existuje spousta věcí, které můžu ve svém životě zlepšit, a právě to se snažím dělat.”

phoenix 6 jaquin 0202g

Kromě vyvěšení banneru se Phoenix účastnil i držení transparentů a rozdávání informačních letáků kolemjdoucím, což s úsměvem komentovala fotografka a aktivistka Jo-Anne McArthur na své facebookové zdi: “Bylo legrační pozorovat, jak si od Joaquina lidé nepřítomně berou leták o právech zvířat a až poté si všímají, kdo to vlastně byl. Nebo si toho někdy ani nevšimli. :)

phoenix 7 jaquin 0202b

Zdroje: The Guardian, Animal Equality, Jo-Anne McArthur, Překlad: Andrej Lizoň, Korektura: Tereza Vandrovcová, Foto: Jo-Anne McArthur / Animal Equality, Matthew Maran Photography

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Biotechnologie by mohla přinést ekologicky přívětivější variantu bílkového proteinu
Obhájce práv zvířat Ricky Gervais konečně prozradil, že je veganem
No Internet Connection