Strážci Galaxie Volume 3 zpracovávají téma testování na zvířatech

Strážci Galaxie Volume 3 zpracovávají téma testování na zvířatech

Marvel, 2023

Reklama

Jen málo filmů v historii dokázalo to, co Strážci Galaxie Volume 3: vyprávět krásný a emotivní příběh o testování na zvířatech publiku marvelovské velikosti.

Ve filmu vystupují nádherně animovaná zvířata jako Rocket, Lylla, Zuby a Nazemi, která divákům nadělí pěknou várku emocí a přitom odhalují zvrácenost pokusů na zvířatech. Scénář Jamese Gunna před náročným (ale často realistickým) námětem nijak neuhýbá a my jsme nadšeni z příběhu o empatii ke všem živým a cítícím bytostem.

PETA ocenila scenáristu a režiséra filmu Gunna za laskavé a působivé ztvárnění Rocketa a jeho přátel a za připomínání divákům, že zvířata mučená v laboratořích jsou vnímající bytosti a ne čísla, která mají vytetovaná, Not a Number Award.

Strážci Galaxie Volume 3 odhalují realitu testování na zvířatech!

Marvel odhaluje Rocketův příběh a zároveň otevírá divákům oči ohledně testování na zvířatech. Nejlépe to vystihla Nebula: Používání zvířat na pokusy je ,,horší než cokoliv, co kdy udělal Thanos" a musí přestat.

Filmu o využívání zvířat na pokusy ukazuje mimo jiné toto:

  • Zvířatům se místo jmen přidělují identifikační čísla, například 89P13.
  • Jejich identifikační čísla jsou obvykle vytetovaná na hrudi, jako má Lylla a Rocket, nebo uvnitř uší.
  • Zatímco Rocket, Lylla, Zuby a Nazemi jsou ve filmu spolu, ve skutečnosti tomu tak není. Pracovníci chovají mnoho druhů zvířat v malých oddělených klecích. Ale stejně jako ve filmu jsou klece malé a zvířata v nich mají malé nebo žádné obohacení.
  • Malý Rocket je zobrazen připoutaný k omezovacímu zařízení, zatímco na něm High Evolutionary a vědci z OrgoCorpu experimentují. Toto zařízení se děsivě podobá tomu skutečnému, které vědci používají k omezování pohybu primátů v laboratořích.
  • Experimenty jsou často motivovány jenom zvědavostí a neslouží žádnému konkrétnímu účelu.

lylla-and-monkey-in-lab-with-tattoos-668x336.jpg

rocket-and-monkey-in-restraints-1-668x336_1.jpg

 

Zdroj: PETA, překlad: Karolína Ouzká, korektura: Silvestr Vandrovec Špaček

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

No Internet Connection