Soucitně má skupinu na facebooku

Soucitně má skupinu na facebooku

Jak naši příznivci dobře ví, pod našimi posty na facebookové stránce Soucitne.cz probíhají velmi vášnivé diskuze s karnisty, které jsou pro neustálé opakování stejných argumentů mnohdy velmi vyčerpávající. Občas si nám dokonce fanoušci stěžují, že by byli raději, kdyby tato stránka byla oázou lidí, kteří respektují všechna zvířata a pro které je veganství normou nebo alespoň ideálem, ke kterému směřují.

Podle nás není od věci diskutovat s opozici, takže stránku necháme, jak je, ale vytvořili jsme pro vás skupinu Vegani a chtěgani - soucitne.cz, která bude simulovat (snad) nepříliš vzdálenou budoucnost, ve které jsou všichni vegani nebo se jimi chtějí stát :)

Pro členství ve skupině je třeba zodpovědět ano na všechny 3 vstupní otázky (zda víte, co je veganství, zda jste vegan/ka nebo chtěgan/ka - tedy člověk, který se veganem chce stát a zda budete dodržovat pravidla). Pokud by vám otázky nešly vyplnit, dejte nám vědět.

Děkujeme všem zájemcům za dodržování pravidel skupiny (viz níže) a doufáme, že vám v ní bude příjemně!

PRAVIDLA SKUPINY

  1. Skupina je určena VÝHRADNĚ veganům a chtěganům (lidem, kteří ještě nejsou vegany, ale chtěli by se jimi v dohledné době stát). Také proto je vstup možný až po vyplnění vstupních otázek. Karnistům jsou při zachování pravidel přístupné skupiny VEGAN CZ & SK nebo Veganství. Toto je ostrov jen pro nás. Děkujeme za pochopení :)
  2. Nevysmíváme se nikomu, že něco neví, ale trpělivě mu to vysvětlíme atd. Chtěganům nevyčítáme, že ještě nejsou vegani (chtěgani zase dodržují bod 3). Obecně dodržujeme základní pravidla slušného chování.
  3. V této skupině neobhajujeme neveganské postoje, ani nedoporučujeme neveganské produkty. Toho si vegani užijí dost ve škole, v práci, mezi přáteli i mezi vlastní rodinou (vegani zase dodržují bod 2).
  4. V této skupině můžeme diskutovat i témata, která se veganství netýkají nebo jen okrajově (např. “kterou značku zeleného čaje byste mi doporučili” nebo “nemáte někdo hodného zubaře v Brně?”). Povoleny jsou i recepty!
  5. Toto není skupina pro vášnivé diskuze a polemiky, ale pro poklidnou výměnu zkušeností z veganského života mezi známými a přáteli. Prosíme, respektujte vlídnou a přátelskou kulturu, kterou chceme udržet.
  6. Když se někdo zeptá na něco, co už ve skupině proběhlo, pošleme mu (namísto výčitek) přímý odkaz na dané vlákno - ideálně s vysvětlením, jak funguje lupa. Mějte na paměti, že na mobilu lupa nefunguje a taky že jsou na facebooku lidé různě počítačově gramotní.
  7. Pokoušíme se odpovídat jen tehdy, máme-li k tématu co říct (např. nemá cenu na dotaz na šampon psát, že šampony nenávidíte a chcete je vidět shořet v pekle).
  8. Palmový olej, exotické a/nebo další monokulturní plodiny či používání fosilních paliv jsou veganské, i přes problematické body, které mohou být spojeny s jejich získáváním a spotřebou.
  9. Sdílené informace o rostlinné výživě by měly být založené na vědeckých poznatcích.
  10. Na zeď skupiny neposílejme žádné drastické obrázky a videa. Máte-li potřebu se o něco takového podělit, napište textový status a drastické záběry dejte do komentáře.
  11. Neposílejte odkazy na články z dezinformačních webů a nezvyšujte jim tak návštěvnost (ac24.cz, badatel.net, ceskoaktualne.cz, lajkit.cz, svetkolemnas.info a další z tohoto seznamu http://www.securitymagazin.cz/zpravy/cesky-rozhlas-zverejnil-seznam-ceskych-dezinformacnich-webu-1404053853.html).
  12. Příspěvky, které porušují pravidla skupiny, mohou být bez varování odstraňovány. Porušení pravidel také může znamenat odstranění ze skupiny. Závažné či opakované porušování pravidel znamená blokaci.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Výběr receptů ze Soucitně vychází v tištěné podobě
Chcete jíst více rostlinně? Zapojte se do výzvy Veggie Challenge!
Česká veganská společnost se stává ProVeg Česko
No Internet Connection