Skryté kamery na jatkách odhalily brutální zacházení se zvířaty

Skryté kamery na jatkách odhalily brutální zacházení se zvířaty

Aktivisté ze spolku Zvířata nejíme zveřejnili záběry ze skrytých kamer na jatkách v Hraběticích na jižní Moravě. Nahrávky zaznamenané v průběhu několika měsíců ukazují velmi kruté chování zaměstnanců ke zvířatům.

Zvířata zde při vyhánění z transportních vozů musí ze strany zaměstnanců zakoušet sprosté nadávky a ponižování, surové kopání, bití a tahání za uši a ocasy. Zraněná prasata schopna jen pomalé chůze jsou bitím, taháním za uši a probíjením elektrickým pohaněčem nucena rychle vystupovat z vozu. Nemohoucí prasata jsou tahána lanem za nohu do jateční místnosti. Zraněná, chůze neschopná kráva je za nohu tažena navijákem. 

Záběry byly pořízeny v průběhu několika měsíců, což dokazuje, že brutální zacházení zaměstnanců se zvířaty je zde běžnou normou.“ komentuje záběry Martina Žabenská, členka spolku Zvířata nejíme. „Podle našich informací přiváží chovatelé na tato jatka k zabití i zvířata z bio chovů.“ dodává.

Část zveřejněných záběrů se objevila už v dokumentárním filmu Svědectví, spolek nyní přišel s dalšími záběry z tohoto místa.

K věci se vyjádřil i ministr zemědělství Zdeněk Nekula: „Jsem zděšen tím, co se dělo na jatkách v Hraběticích! Důrazně to odsuzuji a požaduji vyšetření. Takovéto zacházení se zvířaty je nepřijatelné a musí být a bude potrestáno.“

V roce 2019 byly zveřejněny podobné záběry z jatek ve Všeticích, což vyvolalo velké pohoršení u veřejnosti a tehdejší ministr zemědělství nařídil plošnou kontrolu všech jatek v ČR.

Podepište prosím petici za zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR v tomto odkazu.

Text: Petr Beneš, Korektura: Denisa Hobbs

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Kolem 70 lidí obsadilo mléčnou farmu, aby se veřejnost dozvěděla pravdu o mléku
Úspěch: První pokuta za prodej pokrmu foie gras kvůli týrání zvířat
Autorka knihy Kravín na konci pekla: V kravínech jsem zažila čisté barbarství [rozhovor]
No Internet Connection