Přední holandský výrobce mléčných produktů oznamuje přechod na 100% rostlinnou výrobu

Přední holandský výrobce mléčných produktů oznamuje přechod na 100% rostlinnou výrobu

Boermarke

Společnost Boermarke, přední holandský výrobce mléčných výrobků, po třech dekádách v mléčném průmyslu oznámila, že svou produkci přeorientuje výhradně na rostlinné výrobky, s cílem nabízet tyto produkty ve všech evropských supermarketech během následujících tří let.

Firma oznámila, že v reakci na růst produkce svého veganského sortimentu o 800 % za poslední tři roky převede svou stávající živočišnou výrobu na společnost De Zuivelhoeve, dalšího holandského producenta mléčných výrobků, a sortiment Boermarke postupně transformuje na 100% veganskou nabídku pod vlastní značkou Vairy, případně pod jinou soukromou značkou.

Rostlinný sýr od Boermarke je nabízen za konkurenceschopnou cenu a dle tvrzení firmy je k dostání v 80 % nizozemských supermarketů a s velmi pozitivním ohlasem také na německém trhu. „Za tento úspěch zčásti vděčíme faktu, že momentálně zvládají produkovat rostlinný sýr ve velkých objemech pouze tři evropští výrobci, a jedním z nich je právě Boermarke,“ vysvětluje mluvčí společnosti.

Mluvčí dále upřesňuje, že přechod k rostlinné výrobě přichází jako reakce na „zákazníky, kteří si přejí striktní rozdělení mléčných a rostlinných výrobků, aby nedocházelo k záměnám,“ a že tento proces bude trvat několik let. Firma si prý ponechá všech 180 současných zaměstnanců, kteří „zůstanou zapojeni do rozvoje značky Vairy i do výroby pod soukromými značkami jiných prodejců“.

Závěrem Boermarke uvádí: „Velmi se těšíme na budoucnost jako přední výrobci v odvětví a jsme nadále pevně odhodláni poskytovat zákazníkům chutné, cenově dostupné a udržitelné alternativy mléčných výrobků.“.

Zdroj: Vegconomist, překlad: Tomáš Mrštný, korektura: Silvestr Vandrovec Špaček

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Masní a mléční farmáři, kteří přecházejí na veganství
Americký úřad FDA již nemusí před zahájením zkoušek léků na lidech vyžadovat testy na zvířatech
Bývalá mléčná farma přešla na produkci veganského ovesného mléka
No Internet Connection