Přednáška: Jak přežít na trávě (video)

Přednáška: Jak přežít na trávě (video)

Podívejte se na záznam zajímavé a informačně bohaté přednášky o správné veganské výživě, kterou na Veggie Parade 2016 prezentovala studentka všeobecného lékařství Eliška Selinger.

Nejprve se zaměřuje na rizikové faktory veganské stravy a základní živiny, poté poskytuje rady, co si počít s veganskou výživou v nemocnici a v samotném závěru ponechává prostor pro dotazy z publika.

V rámci šíření povědomí o veganství v lékařské komunitě Eliška Selinger (kromě dobrého informování se o správné výživě a jejím praktikování) doporučuje, abychom se před lékaři přestali za své veganství stydět.

"Vím, že to nemusí být úplně snadné. Ne každý je úplně otevřený veganství, ale je potřeba si uvědomit, že ten odpor k tomu veganství je hlavně způsobený tím, že ti lidi se s tím pravděpodobně nikdy v životě nesetkali, dost možná jste první vegan, kterého vidí, mají o tom veganství zkreslené představy, myslí si, že je to záležitost nějaké bandy fanatiků, kteří neví nic o medicíně a vůbec je medicína nezajímá a podobně.

A jediný způsob, jak tohle vnímání v té lékařské komunitě změnit je otevřeně přiznávat, že jsme vegani, že existujeme a že nejsme nějací pochodující nedokrvení zombíci, ale že chceme žít. A oni si na to doufejme ty lidi časem zvyknou."

Zdroj: Youtube (Otevři oči - official)

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Lékařka Hana Bowyer: „Vůbec jsem netušila, jak velké zdravotní benefity rostlinné stravování přinese“
Nový dokumentární seriál Netflixu o jednovaječných dvojčatech inspiruje lidi, aby přestali jíst maso
No Internet Connection