Polovina konzumentů mléčných výrobků v USA používá i rostlinné alternativy

Polovina konzumentů mléčných výrobků v USA používá i rostlinné alternativy

Nedávná studie od amerického zemědělského giganta Cargill zjistila, že polovina Američanů, kteří konzumující mléčné výrobky, používají i jejich veganské alternativy.

Anketa zjišťovala, zda a jak lidé konzumují mléčné výrobky, respektive jejich alternativy jako rostlinné mléko nebo zmrzlina z něj.

67 % dotázaných sice odpovědělo, že pravidelně konzumují mléčné výrobky, ovšem až 50 % respondentů zároveň uvedlo, že konzumují jak mléčné výrobky, tak i jejich veganské alternativy. Kromě toho také 20 % dotázaných, kteří mléčné výrobky omezují nebo se jim vyhýbají, uvedlo jako svůj motiv práva zvířat a jejich týrání.

Největší mlékárenská firma v USA, Dean Foods, nedávno zaslala desítkám svých dodavatelům oznámení, že s nimi ukončí smlouvu. Jako důvod byl uveden nadbytek kravského mléka kvůli nedostatečné poptávce zákazníků.

Podle zprávy od USDA (United States Department of Agriculture, ministersto zemědělství Spojených států, pozn. překladatele) z roku 2013 je konzumace mléčných výrobků na poklesu již desetiletí a každá nová generace jej konzumuje méně než ta předchozí. Poptávka se od roku 1970 snížila o 40%, zato poptávka po rostlinných výrobcích stále roste. Další zpráva z roku 2017 ukazuje více než 20% nárust v poptávce po veganských alternativách jako např. veganský sýr, zmrzlina a jogurt oproti roku předchozímu.

To je skvělá zpráva i pro krávy, které jsou na velkofarmách považovány za pouhé stroje na mléko a jsou chovány v hrůzných podmínkách. Telata jsou jim brána chvíli poté, co se narodí, býčci jsou později zabiti pro telecí maso a kravičky čeká stejně smutný osud jako jejich matky (podrobnější info o tom, jak to chodí v Česku, najdete na webu Bílé minus - pozn. red.).

Přidejte se i vy k milionům lidí, kteří se odprošťují od mléčných a dalších živočišných výrobků a volí místo toho soucit a veganskou stravu.

Zde se můžete podívat na video z tajné investigace Mercy for Animals:

Zdroj: Mercy for Animals, Překlad: Annette Tanne, Korektura: Silvestr Vandrovec Špaček

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Překážky rostlinného stravování v Evropě
Lidl rozšíří rostlinnou nabídku a omezí živočišné produkty
Předsudky umělé inteligence mohou uškodit hospodářským zvířatům
No Internet Connection