Polovina konzumentů mléčných výrobků v USA používá i rostlinné alternativy

Polovina konzumentů mléčných výrobků v USA používá i rostlinné alternativy

Nedávná studie od amerického zemědělského giganta Cargill zjistila, že polovina Američanů, kteří konzumující mléčné výrobky, používají i jejich veganské alternativy.

Anketa zjišťovala, zda a jak lidé konzumují mléčné výrobky, respektive jejich alternativy jako rostlinné mléko nebo zmrzlina z něj.

67 % dotázaných sice odpovědělo, že pravidelně konzumují mléčné výrobky, ovšem až 50 % respondentů zároveň uvedlo, že konzumují jak mléčné výrobky, tak i jejich veganské alternativy. Kromě toho také 20 % dotázaných, kteří mléčné výrobky omezují nebo se jim vyhýbají, uvedlo jako svůj motiv práva zvířat a jejich týrání.

Největší mlékárenská firma v USA, Dean Foods, nedávno zaslala desítkám svých dodavatelům oznámení, že s nimi ukončí smlouvu. Jako důvod byl uveden nadbytek kravského mléka kvůli nedostatečné poptávce zákazníků.

Podle zprávy od USDA (United States Department of Agriculture, ministersto zemědělství Spojených států, pozn. překladatele) z roku 2013 je konzumace mléčných výrobků na poklesu již desetiletí a každá nová generace jej konzumuje méně než ta předchozí. Poptávka se od roku 1970 snížila o 40%, zato poptávka po rostlinných výrobcích stále roste. Další zpráva z roku 2017 ukazuje více než 20% nárust v poptávce po veganských alternativách jako např. veganský sýr, zmrzlina a jogurt oproti roku předchozímu.

To je skvělá zpráva i pro krávy, které jsou na velkofarmách považovány za pouhé stroje na mléko a jsou chovány v hrůzných podmínkách. Telata jsou jim brána chvíli poté, co se narodí, býčci jsou později zabiti pro telecí maso a kravičky čeká stejně smutný osud jako jejich matky (podrobnější info o tom, jak to chodí v Česku, najdete na webu Bílé minus - pozn. red.).

Přidejte se i vy k milionům lidí, kteří se odprošťují od mléčných a dalších živočišných výrobků a volí místo toho soucit a veganskou stravu.

Zde se můžete podívat na video z tajné investigace Mercy for Animals:

Zdroj: Mercy for Animals, Překlad: Annette Tanne, Korektura: Silvestr Vandrovec Špaček

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Kolem 70 lidí obsadilo mléčnou farmu, aby se veřejnost dozvěděla pravdu o mléku
Vliv živočišného průmyslu na nutriční výzkum
No Internet Connection