Nová raw vegan kavárna s občerstvením

Nová raw vegan kavárna s občerstvením

V úterý 9. 9. 2014 byla v Praze otevřená nová raw-veganská kavárna MyRaw Café. Za projektem stojí rodina veganů, kterou jste mohli zahlédnout v komunitním videoklipu 50 důvodů proč být veganem.

Pro paní Miroslavu Malaníkovou, která je právničkou a raw vegankou, je kavárna splněným snem. Její manžel Miloš Malaník, který je veganem a ředitelem zásilkové firmy, měl zase sen otevřít hospodu, přičemž kavárna se stálou nabídkou jídla se tomuto snu velice blíží.

Kavárna se nachází v pasáži Divadla v Dlouhé (Gourmet pasáž). Navštívit ji můžete každý všední den mezi 8. a 21. hodinou, o víkendu pak mezi 11. a 18. hodinou.

Další info o MyRaw Café najdete zde.

Recenze Soucitně:

Do podniku jsme se hned několikrát vypravili a byli jsme nadšení. V podniku najdete luxusní a zároveň domácky působící interiér ve stylu Provence.

Polední menu se skládá z polévky a hlavního chodu, přičemž celkově vyjde asi na 145 kč. Celý den je pak možné vybírat z nabídky snídaní a různých tapas. Do stálé nabídky patří též výtečné a špičkově nazdobené raw dorty a zákusky.

Obzvlášť nás uchvátil mangový dort s kokosovým základem, který chutnal lépe než přiložený plátek manga. Jahodovo vanilkový a "Milky way" byly výborné také.

Podnik není striktně raw, neboť nabízí kávu procházející varem. Do capuccina či latté se dává podomácku vyráběné oříškové mléko (kešu, mandle). V nabídce najdete kvalitní a chuťově výrazné sypané čaje i víno z lokální bio produkce.

Máte-li rádi avokádo, nenechte si ujít raw-vegan "míchaná vajíčka" nebo guacamole. Milovníci raw-sýrů jistě ochutnají fermentovaný sýr z kešu a para ořechů nebo mozarellu z makadamových ořechů.


Foto: Míchaná vajíčka z avokáda se sušenými rajčaty a olivami


Foto: Zdravé chipsy (cuketa, květák, červená řepa, dýně, houby)


Foto: Meruňkovo-ořechový dort s malinami


Foto: Čaj My Thai Organic

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Překážky rostlinného stravování v Evropě
No Internet Connection