Nová raw vegan kavárna s občerstvením

Nová raw vegan kavárna s občerstvením

V úterý 9. 9. 2014 byla v Praze otevřená nová raw-veganská kavárna MyRaw Café. Za projektem stojí rodina veganů, kterou jste mohli zahlédnout v komunitním videoklipu 50 důvodů proč být veganem.

Pro paní Miroslavu Malaníkovou, která je právničkou a raw vegankou, je kavárna splněným snem. Její manžel Miloš Malaník, který je veganem a ředitelem zásilkové firmy, měl zase sen otevřít hospodu, přičemž kavárna se stálou nabídkou jídla se tomuto snu velice blíží.

Kavárna se nachází v pasáži Divadla v Dlouhé (Gourmet pasáž). Navštívit ji můžete každý všední den mezi 8. a 21. hodinou, o víkendu pak mezi 11. a 18. hodinou.

Další info o MyRaw Café najdete zde.

Recenze Soucitně:

Do podniku jsme se hned několikrát vypravili a byli jsme nadšení. V podniku najdete luxusní a zároveň domácky působící interiér ve stylu Provence.

Polední menu se skládá z polévky a hlavního chodu, přičemž celkově vyjde asi na 145 kč. Celý den je pak možné vybírat z nabídky snídaní a různých tapas. Do stálé nabídky patří též výtečné a špičkově nazdobené raw dorty a zákusky.

Obzvlášť nás uchvátil mangový dort s kokosovým základem, který chutnal lépe než přiložený plátek manga. Jahodovo vanilkový a "Milky way" byly výborné také.

Podnik není striktně raw, neboť nabízí kávu procházející varem. Do capuccina či latté se dává podomácku vyráběné oříškové mléko (kešu, mandle). V nabídce najdete kvalitní a chuťově výrazné sypané čaje i víno z lokální bio produkce.

Máte-li rádi avokádo, nenechte si ujít raw-vegan "míchaná vajíčka" nebo guacamole. Milovníci raw-sýrů jistě ochutnají fermentovaný sýr z kešu a para ořechů nebo mozarellu z makadamových ořechů.


Foto: Míchaná vajíčka z avokáda se sušenými rajčaty a olivami


Foto: Zdravé chipsy (cuketa, květák, červená řepa, dýně, houby)


Foto: Meruňkovo-ořechový dort s malinami


Foto: Čaj My Thai Organic

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přežijí veganské restaurace koronavirovou krizi?
VeganFest 2020 se přesouvá na říjen
Brian May, legenda kapely Queen, zkouší veganství
No Internet Connection