Nová brožura s recepty na veganské cukroví je tady

Nová brožura s recepty na veganské cukroví je tady

Organizace za práva zvířat Otevři oči, z.s. právě vydala novou brožuru s vánoční tematikou, která obsahuje celkem 10 osvědčených receptů, z toho devět receptů na lahodné vánoční cukroví a jeden recept na vynikající nevaječný likér. Brožuru si můžete vyzvednout na některém ze stánků Otevři oči (např. na pravidelných ochutnávkách), ale také si ji můžete objednat v tištěné podobě na tomto webu, nebo si ji stáhnout ve formátu PDF zde.

stanek cukrovi vegan recepty soucitne otevri oci

 

Rostlinná strava může být k nerozeznání od té konvenční, a to i v oblasti sladkostí. Na českém trhu se každý rok objevují nové veganské zmrzliny, čokolády, sušenky a podobně. Největší radost i chuťové požitky nám však přináší vlastnoruční pečení cukroví.

Jak se můžete sami přesvědčit s pomocí této brožury, v rostlinné verzi se dá tradiční i moderní cukroví připravit nejen velmi chutně, ale také snadno (například není třeba rozbíjet vejce).

Jedním z hlavních důvodů, proč se čím dál více lidí přiklání k rostlinným variantám, je respektování zájmů zvířat, která jsou v rámci živočišné výroby rutinně využívána a zabíjena. Další důvody mohou být zdravotní nebo ekologické.

Ať už hledáte alternativu k živočišným receptům na cukroví z etických, praktických či jiných důvodů nebo jen chcete zkusit něco nového, přejeme Vám dobrou chuť! 

cukrovi

 

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Pět důvodů, proč jsme přejmenovali Otevři oči na Očima zvířat
Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Kam zajít na veganskou svatomartinskou husu?
No Internet Connection