Největší průvod za zvířata v historii prošel Tel Avivem (video)

Největší průvod za zvířata v historii prošel Tel Avivem (video)

Několik desítek tisíc lidí včera vyšlo do ulic izraelského města Tel Aviv, aby dali najevo svůj soucit ke zvířatům a také vyjádřit své hlasité ne krutostem, které se lidstvo na ostatních druzích dopouští. Průvod byl označen za "největší průvod za zvířata v historii", přičemž se očekávalo přibližně 30 000 účastníků a zúčastnili se ho také přední představitelé světového veganského hnutí.

Krátké oficiální video z proběhlé akce:

A zde si můžete pustit delší videozáznam jednoho z účastníků:

Jmenovitě jej podpořila např. zakladatelka a prezidentka světově známé organizace PETA Ingrid Newkirk a James Aspey, který je známý též jako muž, který rok mlčel, aby podpořil soucit se zvířaty a autor populárního videa o efektivních možnostech šíření veganství. Svou účast a zároveň proslov přislíbil také zakladatel azylu pro hospodářská zvířata Freedom Farm Sanctuary a Reut Horn, který je ředitelem organizace Anonymous for Animal Rights.

V souvislosti s touto demonstrací si můžete poslechnout velmi zajímavý rozhovor, který před jejím konáním poskytli již jmenovaní Ingrid Newkirk a James Aspey:

VIdeo pozvánka na demonstraci, která se konala 9. 9. 2017:

Akce měla kromě celkového zaměření na práva zvířat a veganství také dílčí požadavky spíše welfarové povahy. Průvod např. po izraelské vládě obecně a po ministerstvu zemědělství zvlášť požadoval posílení zákona proti týrání a zanedbávání zvířat, omezení dlouhých transportů hospodářských zvířat a také ukončení usmrcování zvířat v útulcích pro opuštěná zvířata.

Nezbývá doufat, že na 10. ročník Veggie Parade 9. června 2018 (událost na facebooku) dorazí alespoň několik tisíc lidí - již je nás na to dost. Teď už jen zbývá se chopit akce! :-)

Zdroje: Israel21c.org, Maariv.co.il, Animal March, Text: Tereza Vandrovcová, Foto: Veganfriendly.co.il,  

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Činnost spolku Otevři oči v roce 2022
Nová brožura s recepty na veganské cukroví je tady
Prahou projde pochod za vědu bez zvířat
No Internet Connection