Největší průvod za zvířata v historii prošel Tel Avivem (video)

Největší průvod za zvířata v historii prošel Tel Avivem (video)

Několik desítek tisíc lidí včera vyšlo do ulic izraelského města Tel Aviv, aby dali najevo svůj soucit ke zvířatům a také vyjádřit své hlasité ne krutostem, které se lidstvo na ostatních druzích dopouští. Průvod byl označen za "největší průvod za zvířata v historii", přičemž se očekávalo přibližně 30 000 účastníků a zúčastnili se ho také přední představitelé světového veganského hnutí.

Krátké oficiální video z proběhlé akce:

A zde si můžete pustit delší videozáznam jednoho z účastníků:

Jmenovitě jej podpořila např. zakladatelka a prezidentka světově známé organizace PETA Ingrid Newkirk a James Aspey, který je známý též jako muž, který rok mlčel, aby podpořil soucit se zvířaty a autor populárního videa o efektivních možnostech šíření veganství. Svou účast a zároveň proslov přislíbil také zakladatel azylu pro hospodářská zvířata Freedom Farm Sanctuary a Reut Horn, který je ředitelem organizace Anonymous for Animal Rights.

V souvislosti s touto demonstrací si můžete poslechnout velmi zajímavý rozhovor, který před jejím konáním poskytli již jmenovaní Ingrid Newkirk a James Aspey:

VIdeo pozvánka na demonstraci, která se konala 9. 9. 2017:

Akce měla kromě celkového zaměření na práva zvířat a veganství také dílčí požadavky spíše welfarové povahy. Průvod např. po izraelské vládě obecně a po ministerstvu zemědělství zvlášť požadoval posílení zákona proti týrání a zanedbávání zvířat, omezení dlouhých transportů hospodářských zvířat a také ukončení usmrcování zvířat v útulcích pro opuštěná zvířata.

Nezbývá doufat, že na 10. ročník Veggie Parade 9. června 2018 (událost na facebooku) dorazí alespoň několik tisíc lidí - již je nás na to dost. Teď už jen zbývá se chopit akce! :-)

Zdroje: Israel21c.org, Maariv.co.il, Animal March, Text: Tereza Vandrovcová, Foto: Veganfriendly.co.il,  

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Pět důvodů, proč jsme přejmenovali Otevři oči na Očima zvířat
Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Kolem 70 lidí obsadilo mléčnou farmu, aby se veřejnost dozvěděla pravdu o mléku
No Internet Connection