Michelle Pfeiffer si užívá veganství

Michelle Pfeiffer si užívá veganství

Již celá řada celebrit se v zájmu o své zdraví odhodlala k přechodu na veganskou stravu. Velkou roli v této vlně zájmu sehrál dokument "Raději vidličky než nože" (Forks Over Knives), který zpopularizoval vědecké poznatky o enormním vlivu stravy na celkové zdraví člověka. Řady veganů tak rozšířila jména jako Ozzy Osbourne,  Russell Brand, ale i Bill Clinton, který se zřekl živočiných produktů po sérii kardiovaskulárních problémů.

Nejnovější veganskou celebritou je však 54 letá herečka Michell Pfeiffer, která v rozhovoru s Dr. Sanjayem Guptou na CNN uvedla, že se pro veganství rozhodla po shlédnutí dokumentu "Poslední infarkt" (The Last Heart Attack) Nemalou inspirací jí byly zkušenosti bývalého prezidenta USA: "Jasně, Bill Clinton miluje jídlo, takže na tom veganství musí být něco, co ho u něj drží. A navíc je to chytrý člověk, který nepůjde za něčím, pakliže si neověří, že to není vědecky podložené" dodala herečka.

část CNN rozhovoru s Michelle Pfeiffer:

Pfeiffer v rozhovoru dále vyzdvihává knihu dr. Caldwella Esselstyna "Prevence a léčba infarktu: revoluční, vědecky podložená, výživová léčba" (Prevent and Reverse Heart Disease: The Revolutionary, Scientifically Proven, Nutrition-Based Cure). "ty vědecké poznatky jsou nevyvratitelné, takže je nelze jen tak ignorovat. Můj otec zemřel na rakovinu a čím jste starší, tím je kolem vás více nemocí. Vidíte lidi bojovat s chornickými onemocněními, umírat na smrtelné choroby atd... pak prostě nemůžete neposlouchat," uvedla.

Jelikož herečka dle svých slov "miluje sacharidy, veganství si vysloveně užívá." Kromě gurmánských prožitků již zaznamenala i zdravotní vliv této stravy, neboť se jí snížila hladina cholesterolu v krvi o 82 bodů.

Zdroje: http://www.ecorazzi.com/2012/06/04/michelle-pfeiffer-on-her-new-vegan-diet/
http://edition.cnn.com/video/?/video/bestoftv/2012/06/04/piers-morgan-sanjay-gupta-michelle-pfeiffer-vegan-diet.cnn
http://www.greenscenediet.com/michelle-pheiffer-vegan-diet-drops-cholesterol-levels-82-points/

Překlad: Soucitně

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection