Michelle Pfeiffer si užívá veganství

Michelle Pfeiffer si užívá veganství

Již celá řada celebrit se v zájmu o své zdraví odhodlala k přechodu na veganskou stravu. Velkou roli v této vlně zájmu sehrál dokument "Raději vidličky než nože" (Forks Over Knives), který zpopularizoval vědecké poznatky o enormním vlivu stravy na celkové zdraví člověka. Řady veganů tak rozšířila jména jako Ozzy Osbourne,  Russell Brand, ale i Bill Clinton, který se zřekl živočiných produktů po sérii kardiovaskulárních problémů.

Nejnovější veganskou celebritou je však 54 letá herečka Michell Pfeiffer, která v rozhovoru s Dr. Sanjayem Guptou na CNN uvedla, že se pro veganství rozhodla po shlédnutí dokumentu "Poslední infarkt" (The Last Heart Attack) Nemalou inspirací jí byly zkušenosti bývalého prezidenta USA: "Jasně, Bill Clinton miluje jídlo, takže na tom veganství musí být něco, co ho u něj drží. A navíc je to chytrý člověk, který nepůjde za něčím, pakliže si neověří, že to není vědecky podložené" dodala herečka.

část CNN rozhovoru s Michelle Pfeiffer:

Pfeiffer v rozhovoru dále vyzdvihává knihu dr. Caldwella Esselstyna "Prevence a léčba infarktu: revoluční, vědecky podložená, výživová léčba" (Prevent and Reverse Heart Disease: The Revolutionary, Scientifically Proven, Nutrition-Based Cure). "ty vědecké poznatky jsou nevyvratitelné, takže je nelze jen tak ignorovat. Můj otec zemřel na rakovinu a čím jste starší, tím je kolem vás více nemocí. Vidíte lidi bojovat s chornickými onemocněními, umírat na smrtelné choroby atd... pak prostě nemůžete neposlouchat," uvedla.

Jelikož herečka dle svých slov "miluje sacharidy, veganství si vysloveně užívá." Kromě gurmánských prožitků již zaznamenala i zdravotní vliv této stravy, neboť se jí snížila hladina cholesterolu v krvi o 82 bodů.

Zdroje: http://www.ecorazzi.com/2012/06/04/michelle-pfeiffer-on-her-new-vegan-diet/
http://edition.cnn.com/video/?/video/bestoftv/2012/06/04/piers-morgan-sanjay-gupta-michelle-pfeiffer-vegan-diet.cnn
http://www.greenscenediet.com/michelle-pheiffer-vegan-diet-drops-cholesterol-levels-82-points/

Překlad: Soucitně

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Chcete jíst více rostlinně? Zapojte se do výzvy Veggie Challenge!
Eric Adams se stal historicky prvním veganským starostou New Yorku
Kate Winslet provází novým dokumentem Projíme se k záhubě?
No Internet Connection