Lidé byli vyzváni, aby ignorovali truchlící krávy

Lidé byli vyzváni, aby ignorovali truchlící krávy

Podivné zvuky vycházející z mléčné farmy Sunshine v americkém městě Newbury v Massachusetts vyvolaly silné znepokojení několika místních občanů. Policejní stanice zaznamenala několik rozhořčených hovorů, které nahlašovaly "ne-lidské" zvuky. Volajícím se dostalo odpovědi, že se o to nemají zajímat a že se jedná o nářek truchlících krav, kterým bylo v nedávné době odebráno jejich novorozené tele.

Policejní seržant Patty Fisher řekl, že brzká separace krav a telat stejně jako nářek a truchlení je běžnou součástí procesu. "Stává se to každý rok v tomto období," uvedl.

Znepokojené hovory na policejní stanici přiměly seržanta Fishera, aby poslal vysvětlení na facebookovou stránku policie: "Obyvatelé žijící v oblasti mléčné farmy Sunshine zaznamenali hlasité zvuky pocházející od dojnic během celého dne i noci. Byli jsme informováni, že krávy nejsou v tísni a že tyto zvuky jsou normální součástí zemědělské praxe."

Tyto krávy nosily svá telata v lůně přes devět měsíců, porodily je a vzápětí o ně přišly. Nyní je jejich mléko, které bylo původně určeno jejich potomkům, několikrát denně pumpováno výkonnými stroji, aby bylo připravené pro lidskou konzumaci, dva měsíce po porodu je čeká další umělé oplodnění a za cca čtyři roky jatka. Jejich tele čeká osud dojné krávy, pokud jde o jalovičku, nebo osud krávy masné, jde-li o býčka (což se týká i našich chovů viz foto-článek: Chov telat v Česku).

Zbývá doufat, že si tito znepokojení sousedi, kteří na vlastní uši slyšeli zoufalé truchlení okradených matek, uvědomí krutost a zbytečnost této "normální součásti zemědělské praxe".

Zdroje: Newburyport News, Ecorazzi, Sxc.hu

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Image Nového Zélandu neodpovídá realitě, říká Čech, který se podílel na dokumentu Milked
Autorka knihy Kravín na konci pekla: V kravínech jsem zažila čisté barbarství [rozhovor]
Skryté kamery na jatkách odhalily brutální zacházení se zvířaty
No Internet Connection