Lidé byli vyzváni, aby ignorovali truchlící krávy

Lidé byli vyzváni, aby ignorovali truchlící krávy

Podivné zvuky vycházející z mléčné farmy Sunshine v americkém městě Newbury v Massachusetts vyvolaly silné znepokojení několika místních občanů. Policejní stanice zaznamenala několik rozhořčených hovorů, které nahlašovaly "ne-lidské" zvuky. Volajícím se dostalo odpovědi, že se o to nemají zajímat a že se jedná o nářek truchlících krav, kterým bylo v nedávné době odebráno jejich novorozené tele.

Policejní seržant Patty Fisher řekl, že brzká separace krav a telat stejně jako nářek a truchlení je běžnou součástí procesu. "Stává se to každý rok v tomto období," uvedl.

Znepokojené hovory na policejní stanici přiměly seržanta Fishera, aby poslal vysvětlení na facebookovou stránku policie: "Obyvatelé žijící v oblasti mléčné farmy Sunshine zaznamenali hlasité zvuky pocházející od dojnic během celého dne i noci. Byli jsme informováni, že krávy nejsou v tísni a že tyto zvuky jsou normální součástí zemědělské praxe."

Tyto krávy nosily svá telata v lůně přes devět měsíců, porodily je a vzápětí o ně přišly. Nyní je jejich mléko, které bylo původně určeno jejich potomkům, několikrát denně pumpováno výkonnými stroji, aby bylo připravené pro lidskou konzumaci, dva měsíce po porodu je čeká další umělé oplodnění a za cca čtyři roky jatka. Jejich tele čeká osud dojné krávy, pokud jde o jalovičku, nebo osud krávy masné, jde-li o býčka (což se týká i našich chovů viz foto-článek: Chov telat v Česku).

Zbývá doufat, že si tito znepokojení sousedi, kteří na vlastní uši slyšeli zoufalé truchlení okradených matek, uvědomí krutost a zbytečnost této "normální součásti zemědělské praxe".

Zdroje: Newburyport News, Ecorazzi, Sxc.hu

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Úspěch: První pokuta za prodej pokrmu foie gras kvůli týrání zvířat
Agrární komora má strach z veganských produktů. Vytvořila dezinformační kampaň za 4 miliony
Krátký animovaný film MILK ukazuje mlékárenský průmysl z pohledu matky
No Internet Connection