Krávy se radují z výběhu po dlouhé zimě

Krávy se radují z výběhu po dlouhé zimě

Krávy, které většina lidí vnímá pouze jako zdroj masa a mléka, jsou ve skutečnosti cítící a hravá stvoření, podobně jako třeba koně. Na následujícím videu se můžete podívat na záběry holandských krav, které byly po dlouhé zimě vypuštěny na pastvu a mohly si tak užívat potěšení ze slunce, pohybu i vzájemné interakce. Záplava radosti, kterou tyto krávy projevují ve venkovním výběhu, nám může poodhalit, jak deprimující je pro ně ustájení v halách, které je pro většinu krav celoroční realitou.

Jejich kolegyně ve velkochovech, odkud dnes pochází přes 95 % živočišných potravin, tuto chvíli radosti ze slunce, vzájemné interakce a pohybu nikdy nezažijí, neboť v takových chovech jasně vítězí profit a užitkovost nad přirozenými potřebami chovaných zvířat. Pro úplnost je však třeba dodat, že i dojnice z tohoto videa skončí na jatkách mnoho let před svou očekávatelnou délkou života, stejně jako jejich telata vzešlá z opakované umělé inseminace, která je nutná pro udržení vysoké produkce mateřského mléka krav.

Prosíme bojkotujte velkochovy, preferujte bio výrobky nebo ještě lépe jejich rostlinné alternativy (vyzkoušejte třeba ovesné či rýžové mléko, které seženete v prodejnách DM)

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=dk9wY-uoe18

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Krátký animovaný film MILK ukazuje mlékárenský průmysl z pohledu matky
Dlouho očekávaný film Svědectví o životech zvířat v českých chovech vstoupil do digitální distribuce
Rozhovor: „Natáčet peklo pro nás byla naděje“
No Internet Connection