Kniha Neber zvíře do úst zdarma ke stažení!

Kniha Neber zvíře do úst zdarma ke stažení!

Před časem jsme publikovali rozhovor s Pavlem Hubem, který je autorem knihy "Neber zvíře do úst aneb Podala snad Eva Adamovi jelito?" Pavel Hub se rozhodl, že poskytne elektronickou verzi této knihy zdarma ke stažení, za což mu velmi děkujeme. Online kniha je ke stažení zde.

Máte-li zájem o koupi tištěné verze, můžete si jí objednat v tomto e-shopu: https://www.databazeknih.cz/knihy/neber-zvire-do-ust-aneb-podala-snad-eva-adamovi-jelito-129571

Jedná se o knihu rozhovorů o utrpení zvířat v systému živočišné výroby s dopadem na člověka, společnost i přírodu. Otevírá mnoho kontroverzních otázek: Proč dosud držíme miliony zvířat v trýznivých podmínkách velkochovů? Musíme je zabíjet pro svou obživu? Je vegetariánství úchylkou, anebo zodpovědným a láskyplným přístupem ke všem by-tostem bez rozdílu? Jaké jsou dopady systému „živočišné výroby“ na člověka, společnost a přírodu? Je český občan lhostejný, krutý, nebo jen málo informovaný? Změnil by se svět k lepšímu a cítili bychom se lépe, kdybychom na zvířata přestali pohlížet jako na chodící řízky, kožichy a deodo-ranty? Má mít přednost chtíčem prosáklá tradice před láskou k bližnímu? Je evoluce „pána tvor-stva“ u konce, nebo má náš druh potenciál se dále vyvíjet?

K uvedeným i jiným tématům se v ní zasvěceně vyslovují dlouholetí ochránci zvířat, stejně jako známí veřejně činní jedinci: sociolog Jan Keller, filosof Vladimír Šiler, religionista Jan Kozák, spisovatelé Jana Štroblová a Antonín Bajaja, katoličtí kněží Marek Orko Vácha a Matúš Kocian, a také odborníci na problematiku vegetariánství Jan Šťastný (právník) a Zbyněk Luňáček (praktický lékař). O zkušenostech sportovce s veganskou výživou zde hovoří několikanásobný mistr světa v thajském boxu Jan Müller.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Obhájce práv zvířat Ricky Gervais konečně prozradil, že je veganem
Chcete jíst více rostlinně? Zapojte se do výzvy Veggie Challenge!
No Internet Connection