Jídlo z plakátu versus realita: veganská restaurace prošla testem

Jídlo z plakátu versus realita: veganská restaurace prošla testem

Server iDNES provedl srovnávací test pravdivosti nabídky českých fastfoodů a porovnal oficiální fotografie nabízených jídel s realitou, která je naservírována zákazníkovi. Zatímco ze všech obrázků dýchá svěžest, šťavnatost a krásně nazdobená obloha, skutečné jídlo k zakousnutí až tolik neláká. Jak je uvedeno v článku "Hamburgery budí dojem, jako by je někdo omylem přisedl, švédská kuchyně cestou do Česka zbledla, veganská restaurace příjemně překvapila."

Hamburgery z McDonalds, Burger King i KFC se od počítačově upravovaných fotografií lišily zejména nadýchaností housky, obsahem zeleniny i vzhledem masa. Losos z koprovou omáčkou z Ikey stejně jako jarní závitky z Panda Food se zase od původních sytě barevných obrázků nápadně odlišovaly především svou vybledlostí a nečerstvostí.

Veganská restaurace Loving hut se podle autorů testu svým propagačním obrázkem sushi nejvíce přiblížila skutečnosti. V realitě sice chyběl lístek salátu, jinak ale vypadala porce bezmasého sushi stejně dobře jako na oficiálním snímku.

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/porovnani-jidel-z-fastfoodu-na-obrazku-a-ve-skutecnosti-pj9-/ekoakcie.aspx?c=A130123_105801_ekoakcie_jb

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Veganuary aneb proč to vyzkoušet rostlinně
Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
No Internet Connection