Evropská konference o právech zvířat online

Evropská konference o právech zvířat online

Od čtvrtka 28. listopadu do soboty 30. listopadu se v německém Karlsruhe koná třetí ročník evropské konference Critical Animal Studies, která je věnovaná kritické reflexi postavení zvířat v lidské společnosti na akademické i aktivistické úrovni.

Pozvání přijala např. Helena Pedersen ze Švédska, která je autorkou knihy Animals in Schools: Processes and Strategies in Human-Animal Education, Anat Pick z Velké Británie, která napsala knihu Creaturely Poetics: Animality and Vulnerability in Literature and Film, a mnoho dalších.

Kromě množství přednášek a diskuzí bude na konferenci k vidění i výstava německého malíře Hartmuta Kiewerta, který je zároveň autorem plakátu, a dokumentární film Karola Orzechowskiho "Maximum tolerated dose".

Na následujících odkazech bude možné konferenci sledovat v přímém přenosu.

 

ONLINE STREAMOVÁNÍ KONFERENCE:

Uvítání, plenary speakery, kulaté stoly a přednášky v Hörsaal je možné sledovat na tomto odkazu: http://www.vokle.com/series/41652-icas-eu-conference-2013-parallel-session-1

Pro paralelní přednášky v seminární místnosti č. 157 sledujte tento: http://www.vokle.com/series/41492-icas-eu-conference-2013-parallel-session-2

 

První ročník evropské konferece CAS se konal v Anglii a druhý v Praze (více info, fotky a videa zde). V USA, kde byl Institute for Critical Animal Studies založen, se tématická konference konala letos již po dvanácté.

Další odkazy: Web evropské konference, Web evropské odnože Institute for Critical Animal Studies.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Studie potvrdila, že i zpracované veganské potraviny jsou pro planetu lepší než živočišné
Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
Vědec na sobě provedl experiment, aby porovnal dopady veganského a neveganského stravování. Zde jsou výsledky.
No Internet Connection