Evropská konference o právech zvířat online

Evropská konference o právech zvířat online

Od čtvrtka 28. listopadu do soboty 30. listopadu se v německém Karlsruhe koná třetí ročník evropské konference Critical Animal Studies, která je věnovaná kritické reflexi postavení zvířat v lidské společnosti na akademické i aktivistické úrovni.

Pozvání přijala např. Helena Pedersen ze Švédska, která je autorkou knihy Animals in Schools: Processes and Strategies in Human-Animal Education, Anat Pick z Velké Británie, která napsala knihu Creaturely Poetics: Animality and Vulnerability in Literature and Film, a mnoho dalších.

Kromě množství přednášek a diskuzí bude na konferenci k vidění i výstava německého malíře Hartmuta Kiewerta, který je zároveň autorem plakátu, a dokumentární film Karola Orzechowskiho "Maximum tolerated dose".

Na následujících odkazech bude možné konferenci sledovat v přímém přenosu.

 

ONLINE STREAMOVÁNÍ KONFERENCE:

Uvítání, plenary speakery, kulaté stoly a přednášky v Hörsaal je možné sledovat na tomto odkazu: http://www.vokle.com/series/41652-icas-eu-conference-2013-parallel-session-1

Pro paralelní přednášky v seminární místnosti č. 157 sledujte tento: http://www.vokle.com/series/41492-icas-eu-conference-2013-parallel-session-2

 

První ročník evropské konferece CAS se konal v Anglii a druhý v Praze (více info, fotky a videa zde). V USA, kde byl Institute for Critical Animal Studies založen, se tématická konference konala letos již po dvanácté.

Další odkazy: Web evropské konference, Web evropské odnože Institute for Critical Animal Studies.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Veganství pod lupou (Brno)
Město New York zavádí veganské pátky ve školních jídelnách
Německo oficiálně zakázalo vybíjení kohoutků
No Internet Connection