Bývalá mléčná farma přešla na produkci veganského ovesného mléka

Bývalá mléčná farma přešla na produkci veganského ovesného mléka

Jay a Katja Wilde z anglické farmy Bradley Nook Farm, o kterých byl natočen veganský dokumentární film 73 Cows, nyní vyrábějí ovesné mléko prodávané v opakovaně použitelných skleněných lahvích.

Majitelé anglické farmy Bradley Nook Farm, Jay a Katja Wilde přeměnili farmu, která se zabývala konvenčním chovem skotu na maso a mléko, na udržitelnou veganskou biofarmu. Svůj první rostlinný ovesný nápoj již farma uvedla na trh. Majitelé se pro změnu produkce svého rodinného podniku rozhodli poté, co již nebyli schopni posílat svá zvířata na jatka. S touto změnou jim pomohl startup Refarm’d. „V určitou chvíli jsem každé zvíře začal vidět jako osobnost," řekl Jay Wilde. „Najednou jsem je už nebyl schopen poslat na smrt na jatka."

Přechod k rostlinám

Čtěte také:
BBC: Cenu BAFTA získal snímek o veganském farmáři, který se vzdal svého stáda
vegansky farmar 75 krav

S pomocí The Vegan Society a manchesterské The Vegan Organic Network převezli velkou část svého stáda do azylu pro zvířata Hillside Animal Sanctuary. Tím započal proces přechodu k pěstování plodin. Jejich příběh byl předmětem dokumentu 73 Cows (73 krav - pozn. překl.), který v roce 2019 získal cenu BAFTA (cena Britské akademie filmových cen, pozn. překl.). Brzy poté oslovila majitele Geraldine Starke, zakladatelka společnosti Refarm'd, kterou napadlo rozšířit jejich nový obchodní model o výrobu rostlinných nápojů s využitím místních, bio surovin.

byvali farmari bradley nook farm

Produkce ovesného mléka

Uvedením ovesného nápoje na trh se farma Bradley Nook Farm stala první farmou ve Velké Británii, která uzavřela partnerství se společností Refarm’d.

Ovesný nápoj je nabízen v opakovatelně použitelných skleněných lahvích a je možné si jej předplatit a následně vyzvednout na vybraných místech ve Velké Británii.

Zdroj: VegNews, Překlad: Pavla Doucková, Korektura: ink

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Společnost Planted Foods vyrábí veganské kuřecí maso za prosklenými zdmi
Vědec na sobě provedl experiment, aby porovnal dopady veganského a neveganského stravování. Zde jsou výsledky.
No Internet Connection