Jay a Katja Wilde z anglické farmy Bradley Nook Farm, o kterých byl natočen veganský dokumentární film 73 Cows, nyní vyrábějí ovesné mléko prodávané v opakovaně použitelných skleněných lahvích.
Majitelé anglické farmy Bradley Nook Farm, Jay a Katja Wilde přeměnili farmu, která se zabývala konvenčním chovem skotu na maso a mléko, na udržitelnou veganskou biofarmu. Svůj první rostlinný ovesný nápoj již farma uvedla na trh. Majitelé se pro změnu produkce svého rodinného podniku rozhodli poté, co již nebyli schopni posílat svá zvířata na jatka. S touto změnou jim pomohl startup Refarm’d. „V určitou chvíli jsem každé zvíře začal vidět jako osobnost," řekl Jay Wilde. „Najednou jsem je už nebyl schopen poslat na smrt na jatka."
Přechod k rostlinám
Čtěte také:
BBC: Cenu BAFTA získal snímek o veganském farmáři, který se vzdal svého stáda
S pomocí The Vegan Society a manchesterské The Vegan Organic Network převezli velkou část svého stáda do azylu pro zvířata Hillside Animal Sanctuary. Tím započal proces přechodu k pěstování plodin. Jejich příběh byl předmětem dokumentu 73 Cows (73 krav - pozn. překl.), který v roce 2019 získal cenu BAFTA (cena Britské akademie filmových cen, pozn. překl.). Brzy poté oslovila majitele Geraldine Starke, zakladatelka společnosti Refarm'd, kterou napadlo rozšířit jejich nový obchodní model o výrobu rostlinných nápojů s využitím místních, bio surovin.
Produkce ovesného mléka
Uvedením ovesného nápoje na trh se farma Bradley Nook Farm stala první farmou ve Velké Británii, která uzavřela partnerství se společností Refarm’d.
Ovesný nápoj je nabízen v opakovatelně použitelných skleněných lahvích a je možné si jej předplatit a následně vyzvednout na vybraných místech ve Velké Británii.
Zdroj: VegNews, Překlad: Pavla Doucková, Korektura: ink