Brian May, legenda kapely Queen, zkouší veganství

Brian May, legenda kapely Queen, zkouší veganství

Autor: Liam Gilliver

Překlad: Alec Johanes

Známý hudebník se pustil do veganské výzvy. Motivuje ho péče o vlastní zdraví a starost o životní prostředí a o blaho zvířat.

Kytarista a textař skupiny Queen, Brian May, oznámil, že se v lednu zapojí do Veganuary, a tak si na měsíc vyzkouší veganskou stravu.

Brian, který často využívá příležitostí mluvit o právech zvířat, na Instagramu sdílel video, ve kterém drží knihu “How to Go Vegan” (Jak se stát veganem).

Počínaje prvním lednem nového roku se zúčastním VEGANUARY. Což znamená, že budu ten měsíc jíst pouze veganskou stravu,“ oznámil Brian May svým 2,1 milionům fanoušků.

Pokud to někdo taky zvažujete a chtěli byste se ke mně připojit, byl bych nadšený. Můžeme se vzájemně podporovat! Myslím, že tato kniha by mohla být dobrým začátkem.“

Co mě k tomu vede? 1) Snížení utrpení zvířat. 2) Snížení dopadu na naši trpící planetu. 3) Mé zdraví. A… jakožto bojovníka za zvířata mě již delší dobu trápilo, že stále jím živočišnou potravu, která mimolidské bytosti způsobila nedůstojné chvíle a bolest.“

Slavný kytarista se nechal slyšet, že až Veganuary skončí, rozmyslí se, zda bude v dodržování rostlinné stravy pokračovat.

Veganuary je největší světový projekt, který účastníky vyzývá k tomu, aby si na měsíc vyzkoušeli veganský životní styl. Pro rok 2020 si stanovili cíl získat 350 000 účastníků.

Vloni se k výzvě přihlásilo rekordních 250 310 lidí, mimo jiné díky podpoře, kterou projektu projevilo množství slavných osobností.

WOW!! Právě jsme překonali milník 200 000 přihlášek a do ledna stále zbývá několik dní!“ napsalo Veganuary na Twitter.

Přečíst si více o Veganuary či se ještě připojit můžete zde (stránka je v angličtině, případně také v němčině a španělštině).

Měsíční výzvy se můžete zúčastnit také díky českému projektu Veganská výzva, kterou na rozdíl od Veganuary můžete začít kdykoli. Přihlásit se můžete tady (a zde je facebooková skupina).

Zdroj: Plant Based News, Překlad: Alec Johanes, Korektura: Andrea Hermanová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Vědec na sobě provedl experiment, aby porovnal dopady veganského a neveganského stravování. Zde jsou výsledky.
Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
No Internet Connection