Zelení chtějí kompletní zákaz velkochovů

Zelení chtějí kompletní zákaz velkochovů

Konec s fabrikami na maso - němečtí zelení požadují kompletní zákaz obrovských chovů s tisíci slepicemi či prasaty. Přeměna by mohla ale ještě chvíli potrvat - necelých 20 let.

Zelení chtějí podle slov svého předsedy Antona Hofreitera prosadit kompletní zákaz velkochovů. "V Německu nepotřebujeme zařízení s 10.000 prasaty nebo 40.000 kuřaty", řekl Hofreiter časopisu "Bild amSonntag". "Chceme během příštích 20 let zrušit velkochovy."

V tomto časovém období by chtěl dosáhnout 100% "fair" chovů zvířat. Pokrok by byl, kdyby prasata místo studeného betonu měla podestýlku ze slámy. Maso z "fair" chovů je jen o 3-6 % dražší než konvenčně produkované zboží. Aby byl konzument lépe informován, požaduje Hofreiter povinné označování jako u vajec

Politik ze strany zelených na počátku května představil svoji knihu "Německo - továrna na maso". Při té příležitosti kritizoval, že v Německu v posledních deseti letech vznikly obří velkochovy s extrémně negativním dopadem na životní prostředí a zdraví. Konzumace masa sice v Německu klesá, produkce ovšem stoupá a stále více se exportuje.

Konec industriálních velkochovů a podpora biozemědělství patří již dlouho k cílům zelených.

Zdroj: Die Welt, Foto: dpa, Překlad: Karolína Perglerová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Ministerstvo zemědelství ČR připravuje diskriminaci označování rostlinných potravin
Evropské politické strany volají po udržitelnějších potravinách a zemědělství
Stát vyplácí enormní částky velkochovům kvůli ptačí chřipce, za nákazu si přitom mohou chovatelé sami
No Internet Connection