Veganští kulturisté zlomili světový rekord na soutěži v americkém Austinu

Veganští kulturisté zlomili světový rekord na soutěži v americkém Austinu

Zástupci veganské neziskové organizace PlantBuilt (Vypracováno na rostlinách, pozn. překl.) si odnesli celkem 32 medailí ze sportovního klání Naturally Fit Games 2017, které se konalo začátkem června v texaském Austinu. Soutěže se zúčastnilo na 1000 sportovců, včetně 39 členů PlantBuilt. Soutěžilo se v mnoha různých kategoriích, jako je kettlebel, powerlifting, bodybuilding, olympijské vzpírání a CrossFit.

Kromě 32 získaných medailí - z nichž 22 bylo za první místo – vytvořila členka veganského týmu, Sarah Lee, nový světový rekord v kettlebelu.

Organizaci PlantBuilt založili manželé Dani Taylor a Giacomo Marchese v roce 2013 s cílem dokázat, že k vybudování svalové hmoty není třeba konzumovat výrobky živočišného původu.

Dokud budou v silových sportech zastánci konzumace masa, budeme pokračovat ve vzdělávání veřejnosti a boření mýtů o tom, že bez masa se svaly a síla vybudovat nedají,“ uvedl Marchese v rozhovoru pro časopis VegNews.

Marchese doufá, že do roku 2019 rozšíří svůj tým o nové členy, aby mohli soutěžit v dalších kategoriích, jako je např. Strongman a Jiu Jitsu. „Někdy se našemu malému týmu ostatní soutěžící ráno při nástupu smějí, ale když pak vidí, co dokážeme, mnozí si k nám přijdou pro informace o veganství a rostlinném stravování.“

Do dnešního dne soutěžilo za organizaci PlantBuilt víc než 100 sportovců z různých zemí světa. Touto cestouse již podařilo vybrat 20 000 USD, které věnovali na podporu veganských neziskových organizací a azylů pro hospodářská zvířata.

Zdroj: VegNews, Překlad: Hana Tesařová, Korektura: Monika Zápotocká

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Město New York zavádí veganské pátky ve školních jídelnách
Německo oficiálně zakázalo vybíjení kohoutků
Chcete jíst více rostlinně? Zapojte se do výzvy Veggie Challenge!
No Internet Connection