Veganští kulturisté zlomili světový rekord na soutěži v americkém Austinu

Veganští kulturisté zlomili světový rekord na soutěži v americkém Austinu

Zástupci veganské neziskové organizace PlantBuilt (Vypracováno na rostlinách, pozn. překl.) si odnesli celkem 32 medailí ze sportovního klání Naturally Fit Games 2017, které se konalo začátkem června v texaském Austinu. Soutěže se zúčastnilo na 1000 sportovců, včetně 39 členů PlantBuilt. Soutěžilo se v mnoha různých kategoriích, jako je kettlebel, powerlifting, bodybuilding, olympijské vzpírání a CrossFit.

Kromě 32 získaných medailí - z nichž 22 bylo za první místo – vytvořila členka veganského týmu, Sarah Lee, nový světový rekord v kettlebelu.

Organizaci PlantBuilt založili manželé Dani Taylor a Giacomo Marchese v roce 2013 s cílem dokázat, že k vybudování svalové hmoty není třeba konzumovat výrobky živočišného původu.

Dokud budou v silových sportech zastánci konzumace masa, budeme pokračovat ve vzdělávání veřejnosti a boření mýtů o tom, že bez masa se svaly a síla vybudovat nedají,“ uvedl Marchese v rozhovoru pro časopis VegNews.

Marchese doufá, že do roku 2019 rozšíří svůj tým o nové členy, aby mohli soutěžit v dalších kategoriích, jako je např. Strongman a Jiu Jitsu. „Někdy se našemu malému týmu ostatní soutěžící ráno při nástupu smějí, ale když pak vidí, co dokážeme, mnozí si k nám přijdou pro informace o veganství a rostlinném stravování.“

Do dnešního dne soutěžilo za organizaci PlantBuilt víc než 100 sportovců z různých zemí světa. Touto cestouse již podařilo vybrat 20 000 USD, které věnovali na podporu veganských neziskových organizací a azylů pro hospodářská zvířata.

Zdroj: VegNews, Překlad: Hana Tesařová, Korektura: Monika Zápotocká

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Edinburgh vyřazuje maso z jídelníčků ve školách
Kafka jezdí v pražském metru! Už jste ho potkali?
Město New York zavádí veganské pátky ve školních jídelnách
No Internet Connection