Veganské "masové" koule v IKEA

Mezinárodní řetězec obchodů s nábytkem IKEA hledal ekologicky příznivější alternativu k masovým koulím, které servíruje ve svých obchodech po celém světě. V současné době IKEA ročně prodá přibližně 150 milionů těchto jídel, což představuje obrovskou uhlíkovou stopu a v neposlední řadě také utrpení obrovského množství zvířat.

Zástupci obchodu na začátku roku 2014 uvedli, že plánují představit vegetariánskou verzi tohoto pokrmu v roce 2015. Zároveň dodali, že pokud by byla dostatečná poptávka, bylo by možné, aby tato alternativa byla veganská (tedy bez použití živočišných produktů). Díky této petici, která proběhla v květnu 2014, a dalším akcím se podařilo docílit toho, že "udržitelnější" verze nebude obsahovat žádné živočišné produkty. Jak informovala americká organizace PETA, bezmasé "masové" koule budou v nabídce od dubna 2015!

Myslíme si, že jde o výbornou příležitost, jak zlepšit dostupnost veganského jídla po celém světě. Jednak to zpříjemní život již existujícím veganům a zároveň půjde o skvělou šanci, jak tuto soucitnější alternativu představit milionům zákazníků ročně.

K dostání budou také v Česku - potvrzeno emailem:

Zdroj: Viva! PETA

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Překážky rostlinného stravování v Evropě
Lidl rozšíří rostlinnou nabídku a omezí živočišné produkty
Kafka jezdí v pražském metru! Už jste ho potkali?
No Internet Connection