Veganské bistro s kavárnou konečně v Praze!

Veganské bistro s kavárnou konečně v Praze!

Dali byste si cappuccino se sojovým mlékem nebo vydatnou snídani bez vajíček? V tom případě se máte na co těšit. V Praze již 14. dubna otevře čistě veganské bistro s kavárnou Moment. Nachází ze kousek od Jiřího z Poděbrad ve Slezské ulici 62.

Vinohrady tak budou bohatší o místo, kde si můžete dát veganský oběd (109 Kč) i snídani (slanou, sladkou, bezlepkovou). K tomu espresso a  sójové cappuccino od La Bohéme Café, plus výběr jednodruhovek na 0,7l frenchpressu.

Materiály Momentu jsou zatím plné tvrzení o lokálnosti a sezónnosti surovin, které se snaží podepřít spoluprací s blízkým farmářským trhem Jiřák a malými producenty z okolí. V nabídce bude cider a mošt od Prageru, pivo od Kocoura nebo Nomáda nebo třeba zelenina od Šťastných z Tišic. Jediný import, nad kterým v Momentu přivřeli oka (a my přivíráme s nimi) je německý životabudič Club Mate.

Moment plánuje i oficiální otvíračku pro veřejnost, která je už za necelé dva týdny. Pokud jste v okolí, nebo pokud sami veganíte, zajděte omrknout!

Zdroj: http://blog.scuk.cz/post/47010597313/veganske-cappuccino-se-sojou-a-snidane-bez-vajicek

Webové stránky podniku: http://momentcafe.cz/

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Překážky rostlinného stravování v Evropě
Lidl rozšíří rostlinnou nabídku a omezí živočišné produkty
Pflanzilla: Billa otevře ve Vídni první čistě veganskou pobočku
No Internet Connection