Řecko zakázalo veřejné vystupování cirkusů se zvířaty

Řecko zakázalo veřejné vystupování cirkusů se zvířaty

Zdroj: http://www.svobodazvirat.cz

Řecko, jako první země v Evropě, zakázalo veřejné vystupování cirkusů se zvířaty.

Tento zákaz se týká jakýchkoliv zvířat, včetně domestikovaných, jako jsou psi, kočky, nebo koně a platí pro všechny druhy vystoupení, přehlídek a podobných aktivit. To znamená, že pokud chce cirkus v Řecku vystupovat, nesmí mít žádná zvířata.

Řecká organizace GAWF (Greek Animal Welfare Fund) začala bojovat proti vystupování tzv. cirkusových zvířat v roce 2006, společně s mnoha dalšími organizacemi aktivně vyvíjela tlak na řeckou vládu a současně informovala veřejnost o týrání zvířat v cirkusech. Za tuto dobu se GAWF podařilo shromáždit 15.000 podpisů podporující zákaz a předložit je příslušnému ministerstvu.

V roce 2007 vypracovala právní poradkyně, spolupracující s GAWF, paní Lasmi Papatheodorou, návrh zákona týkající se zákazu vystupování zvířat v cirkusech, který předložila řeckému ministerstvu zemědělství.

Organizace GAWF dosáhla tímto zákazem v ochraně zvířat velkého vítězství. Věříme, že se další evropské země budou tímto revolučním krokem inspirovat, a že Řecko není poslední evropskou zemí, která vstup do své země cirkusům se zvířaty zakázala.

Zákaz vystupování divokých zvířat v cirkusech platí např. v Rakousku či Velké Británii

Podpořte naši kampaň Cirkusy bez zvířat, jejímž cílem je dosažení zákazu vystupování zvířat v cirkusech v ČR! Můžete nám např. zaslat dárcovskou SMS, ve tvaru DMS SVOBODAZVIRAT na telefonní číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, Svoboda zvířat obdrží 27 Kč. Další možnosti, jak pomoci, najdete na webu kampaně Cirkusy bez zvířat. Děkujeme!

 

Zdroj: http://www.svobodazvirat.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Protest před cirkusem Humberto (Brno)
Příběh slonice
No Internet Connection