Po odvážném útěku z jatek je tato kráva konečně v bezpečí (video)

Po odvážném útěku z jatek je tato kráva konečně v bezpečí (video)

Kráva 1), která unikla z newyorských jatek byla zachráněná aktivistou za práva zvířat a umístěna do azylu pro zvířata.

Mladý býk, který v Queensu utekl zpracovatelům masa, vzbudil ve městě velké pozdvižení. Několik přihlížejících svědků natočilo býkovo dobrodružství na mobil.

Nakonec byl útěkář chycen newyorskou policií a navrácen do jatek, ale tím to naštěstí neskončilo. Příběh, který o něm policie zveřejnila na twitteru, mu nakonec zachránil život.

Poté, co se o tomto odvážném útěku dozvěděl Mike Stura z azylu Skylands Animal Sanctuary and Rescue v New Jersey, nasedl do dodávky a zamířil přímo do Queensu, aby zjistil, zda by býčka nemohl převzít. Čekal celou noc a druhý den majitele neúnavně přesvědčoval, že si tato kráva zaslouží žít.

Stura majitele skutečně přesvědčil a býka pojmenoval Freddie (po Freddie Mercury z Queen). V rozhovoru pro New York Post uvedl, že je každý rok popraveno 38 milionů krav, ale že je šťastný, že mohl zachránit život alespoň jedné z nich.

Freddie se přidá k 75 dalším zvířatům v azylu, mezi kterými je i 18 šťastných krav. V tuto chvíli se již Freddie seznamuje se svými novými přáteli v azylu, kde svůj život stráví v bezpečí. Ačkoliv mu je pouhý jeden rok, urazil obrovský kus cesty.


Foto: Skylands Animal Sanctuary And Rescue

Doufejme, že tento příběh inspiruje více a více lidí k tomu, aby krávy a další tzv. hospodářská zvířata vnímali jako individuální osobnosti, které chtějí žít život bez ubližování.

1) Pro označení tohoto živočišného druhu v článku záměrně používám souhrnné slovo "kráva", ačkoliv dle současných pravidel by se mu mělo říkat "skot".

Zdroj: New York Post, Care2, Překlad: Tereza Vandrovcová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Dlouho očekávaný film Svědectví o životech zvířat v českých chovech vstoupil do digitální distribuce
Rozhovor: „Natáčet peklo pro nás byla naděje“
Když doma řeknete, že jste vegan (video)
No Internet Connection