Petice proti zneužívání poníků

Petice proti zneužívání poníků

Rádi bychom upozornili na internetovou petici, která vyzývá ke zrušení pouťové atrakce "Jízda na ponících". Internetová petice sice nemá takovou platnost jako petice papírová, nicméně je to dobrý způsob projevu nesouhlasného názoru, který by mohl otevřít diskuzi nad správností této atrakce.

My, níže podepsaní občané, Vás žádáme o zrušení pouťové atrakce  "JÍZDA NA PONÍCÍCH"  konané každoročně na poutích a porcinkulích po celé ČR.

Nesouhlasíme s praktikami s jakými se s těmito poníky zachází. Poníci jsou po celý den vystaveni velkému hluku z ostatních atrakcí, nemají přísun potravy ani vody. Noční ustájení je v nevhodných podmínkách. Většina majitelů nemá s chovem těchto zvířat žádné zkušenosti, neznají jejich potřeby např. ohledně vhodnosti postrojů či ošetření kopyt, tím těmto poníkům způsobují velké bolesti! Používají je jen jako prostředek k podnikání k získání finančních prostředků!

Považujeme toto zacházení s nimi za týrání zvířat, se kterým nesouhlasíme a rozhodně nechceme toto v našem státě podporovat.

Myslíme si, že tyto akce nabízí plno jiných plnohodnotných atrakcí, které uspokojí jak dospělé tak i děti.

Petici je možné podepsat zde.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Hlasujte prosím v anketě o zvířatech
No Internet Connection