Toto je důvod, proč videa s outloni váhavými nejsou roztomilá, ale krutá (video)

Toto je důvod, proč videa s outloni váhavými nejsou roztomilá, ale krutá (video)

Když vidíme videa, ve kterých dělají divoká zvířata něco roztomilého, reagujeme všichni stejně: „Jéé, to je roztomilé.“ Přestože na první pohled mohou tato videa působit roztomile, když se podíváme pečlivěji na životní podmínky těchto zvířat a důvody, ze kterých svoje zdánlivě „roztomilé“ kousky předvádějí, tato videa přestávají být nevinnou zábavou.

Herec Peter Egan to dokazuje na záběrech, na kterých je lechtán outloň váhavý. Bez hlubší znalosti byste si mohli myslet, že maličký outloň s ručkama zdviženýma nad sebe může působit jako zábavné a miloučké video. Pokud ale víte, čím si musí tato zvířata projít, aby byla „domestikována“, a že zdvihnuté ručičky u nich značí, že jsou k smrti vyděšena, z ničeho nic se stává takové video mimořádně krutým.

Ke zhoršení celé situace přispívá i to, že takováto roztomilá videa inspirují mnohé k tomu, aby si outloně pořizovali jako domácí mazlíčky, což jen dále zvyšuje utrpení tohoto malého tvorečka. Všichni se můžeme kochat krásou divokých zvířat jako je tento outloň, ale faktem zůstává, že taková zvířata patří do volné přírody, nikoliv do zajetí, kde jsou držena pro pobavení svých vlastníků.

Přidejte se k Peteru Eganovi a společnosti International Animal Rescue a zvyšujte povědomí o outloních a podpořte svým podpisem kampaň „Lechtání je mučení“ (Tickling is Torture). Je na nás, abychom promlouvali za tato zvířata, protože ona sama za sebe mluvit nemohou.

Odkaz na petici: ticklingistorture.org

Další projekt na záchranu outloňů: kukang.org

Zdroj: OneGreenPlanet.org, Překlad: Veronika Prokůpková

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Stát vyplácí enormní částky velkochovům kvůli ptačí chřipce, za nákazu si přitom mohou chovatelé sami
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection