Odhalení krutého zacházení se zvířaty na farmě dodávající "udržitelnou vlnu"

Pracovníci v Patagonii uřezávali ovcím ocasy, zabodávali nože do hrdel zvířatům, která byla stále při vědomí, a stahovali jehňata zaživa z kůže.

Patagonie tvrdí, že její vlna pochází ze „zodpovědných zdrojů“, nicméně očitý svědek, který osobně navštívil farmy v Argentině patřící do sítě Ovis 21 (celosvětový dodavatel patagonské vlny), zjistil něco zcela odlišného.

Mladá jehňata měla kleštěmi ustřihnuté uši a uříznuté ocasy. Jeden beránek byl vykastrován tím způsobem, že byl bez jakýchkoliv tišících léků podvázán velmi těsným kroužkem. Tato a další hrůzná mrzačení jsou v průmyslu zpracovávajícím ovčí vlnu zcela běžná.

Při stříhání dělníci po ovcích dupali a pak je ponechali na pospas krvácení, které způsobily řezné rány. Jedna ovce dokonce na následky zranění zemřela.

Dozajista nejvíc šokující pak bylo video, které zdokumentovalo hrůzné zabíjení jehňat při vědomí. Těm totiž byly svázány nohy, vráženy nože do hrdla a prořezávány krky. Poté jim ohýbali hlavy a snažili se jim přelomit krky silou.

O pár minut později byla některá jehňata ještě naživu a kopala nohama. Nato přišel pracovník, vrazil mu nůž do nohy a začal jehně zaživa stahovat z kůže. Poté byla jehňata rozřezávána – orgány jim byly vyříznuty z těl a hlavy naházeny do krvavé vany.

Tato rutina se udála před zraky dalších vyděšených jehňat, která věděla, že jsou další na řadě.

Prosíme Vás, zastavte toto kruté jednání

Bez ohledu na to, odkud vlna pochází, je produktem utrpení zvířat. PETA USA již dříve odkryla obdobné zneužívání zvířat na ovčích farmách po celém světě. Jednoduše nevěříme, že existuje nějaký humánní způsob, jak chovat a zabíjet zvířata pro potřeby hromadné výroby.

I Vy můžete ukončit utrpení ovcí tím, že nebudete kupovat produkty vyrobené z vlny. Místo toho si můžete vybírat z mnoha jiných teplých oblečení, které nejsou produktem zvířecího utrpení.

Prosíme také, požádejte Patagonii, aby přešla z vlny na materiály šetrné ke zvířatům. Výroky společnosti o „zodpovědném zdroji“ klamou spotřebitele, kteří očekávají šetrné zacházení. Vyplňte formulář, který najdete na tomto webu úplně dole, a pošlete společnosti zprávu, že s jejím jednáním nesouhlasíte. Pokud nechcete mailem dostávat novinky od PETA, doporučuji odšrtnout políčko vlevo od nápisu "Sign me up for PETA UK E-News and other special announcements".

Zdroj: PETA UK, Překlad: Barbora Šajmovičová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Hospodářských zvířat v Evropě ubývá. Evropané snižují konzumaci masa
Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Stát vyplácí enormní částky velkochovům kvůli ptačí chřipce, za nákazu si přitom mohou chovatelé sami
No Internet Connection