Muž, který rok mlčel, aby podpořil soucit se zvířaty

Muž, který rok mlčel, aby podpořil soucit se zvířaty

James Aspey se zavázal slibem mlčení na 365 dní, aby podpořil soucit se zvířaty. Aby tato výzva nebyla příliš snadná, 27letý osobní trenér strávil celých 12 měsíců na cestách po Austrálii, aby šířil svoje poselství. V přiloženém videu James vůbec poprvé promluví naživo v pořadu Sunrise.

"Všichni říkáme, že milujeme zvířata a všichni jsme proti krutosti na zvířatech, ale platíme někomu, aby je mrzačil, mučil a zabíjel. A není to ani z nutnosti, není to proto, že bychom to potřebovali pro svoje zdraví, je to proto, že máme rádi jejich chuť.

Stal jsem se němým, protože ona jsou němá. To jsem si myslel. Pak mi ale došlo, že němá vůbec nejsou. Pláčou bolestí, křičí hrůzou. Používají své hlasy, aby nám řekla, že trpí. Ale problémem je, že neposloucháme, protože mají křídla místo rukou, mají srst, jsou jiného druhu, takže jejich utrpení nebereme vážně. Udělal jsem to, aby se o nich zvýšilo povědomí a také proto, jak jsem posledních pár let žil.

Jsem vegan, což znamená, že se nepodílím na žádném vykořisťování zvířat. Nejím žádné živočišné produkty a chtěl jsem lidem skrz svoji cestu a blog ukázat, jak snadné a zdravé to je. Jo, můžete mít úžasný život, je to tak snadné…" James Aspey

Zdroj: Youtube (Srdcem všem), Blog Jamese Aspeyho (Voiceless365)

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Lékařka Hana Bowyer: „Vůbec jsem netušila, jak velké zdravotní benefity rostlinné stravování přinese“
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection