Lewis Hamilton vybízí své fanoušky, aby zhlédli veganský dokument na Amazon Prime

Lewis Hamilton vybízí své fanoušky, aby zhlédli veganský dokument na Amazon Prime

Plant Based News

Lewis Hamilton vyzývá své fanoušky, aby se podívali na nový veganský dokument.

Film, který byl vytvořený přední agenturou na ochranu zvířat Viva!, nese název HOGWOOD: a modern horror story. Dokument je k dispozici ke zhlédnutí na Amazon Prime, Apple TV a Google Play Movies.

Prosím podívejte se na to. Musíme najít ve svých srdcích soucit, abychom si uvědomili, co světu děláme,“ vzkázal Hamilton fanouškům k filmu.

Odhalení

Hlavní dění dokumentu se odehrává kolem čtyř tajných vyšetřování Viva! na Hogwoodské farmě. „Natočili jsme celý přehled týrání zahrnující extrémní nedostatek místa, rutinní mrzačení, nemocná umírající prasata opuštěná v uličkách, bolestivé tržné rány a kanibalismus zaživa,” uvedla organizace.

Farma byla nakonec vyřazena supermarketem Tesco a organizací Red Tractor, která ověřuje potraviny, avšak až po letech tlaku aktivistů. Film prozkoumává příčiny těchto jevů na straně velkochovů a odhaluje nedbalost a nečinnost vládních orgánů i korporací.

Strhující příběh“

Viva! v prohlášení pro Plant Based News uvádí: „Spiknutí se odhaluje na pozadí boje proti jedněm z nejmocnějších hráčů v zemědělském průmyslu.“

„Je to strhující příběh o nedbalosti, chamtivosti a nečinnosti, ale také o našem neutuchajícím úsilí pomoci prasatům uvězněným na farmě Hogwood.“

HOGWOOD: moderní hororový příběh

Filmem, který má stopáž okolo 30 minut, provází herec Jerome Flynn.

Bylo mi ctí účinkovat v tak důležitém filmu. Poté, co jsem viděl otřesné podmínky a týrání zvířat, které se dějí za zdmi Hogwoodské farmy, jsem musel něco udělat. Prasata z Hogwoodu nejsou jen kusy masa, jsou to citlivé, emocionálně uvědomělé bytosti stejně jako my a zaslouží si mnohem víc než tohle,” řekl Flynn k filmu.

jerome flynnFoto: Jerome Flynn a prasata z dokumentu (Vegos.co.uk)

„Zdrcující”

Režisér filmu Tony Wardle řekl: „Režíruji investigativní dokumenty už mnoho let a žádný z nich nebyl tak zdrcující jako HOGWOOD. Název 'moderní hororový příběh' nemohl být výstižnější. Na britském venkově se tyto současné strašidelné příběhy odehrávají každý den.

Nejen že jsou tyto hrůzy skryty před zraky lidí, ale navíc jsou podporovány obrovskými korporacemi a vládou. Právě proto bylo potřeba tento film natočit - protože veřejnost má právo vidět, co se odehrává za zdmi velkochovu.

Organizace Viva! dodala: „Uvědomili jsme si, že Hogwood je součástí většího příběhu, jehož cílem je definitivní ukončení velkochovů - a tak jsme vytvořili HOGWOOD: moderní hororový příběh. Nyní potřebujeme vaši podporu, aby se film dostal k co největším masám lidí.”

Další informace o dokumentu najdete na webu Viva! zde.

Odkazy na dokument: Amazon Prime, Apple TV a Google Play Movies.

Zdroj: Plant Based News, Překlad: Marie Mrázová, Korektura: ink

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nový dokumentární seriál Netflixu o jednovaječných dvojčatech inspiruje lidi, aby přestali jíst maso
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
No Internet Connection