Kocour již více než rok nosí dárky na hrob svého pána

Kocour již více než rok nosí dárky na hrob svého pána

V italském městě Pistoia chodí již více než rok třiletý bíločerný kocour jménem Toldo každý den na hrob svého pána. Přináší listy, plastové kelímky, utěrky, kvítky i větvičky a zanechává je na náhrobní desce Renza Iozzelliho, který zemřel 22. září 2011 ve věku 71 let. Renzo a Toldo si byli velmi blízcí. Toldo u starého Itala začal žít, když mu byly pouhé tři měsíce.

Kdyby kočičí putování mezi hroby a posedávání na náhrobku Renza nepotvrzovali očití svědci, působil by příběh skoro jako by byl dílem Walta Disneye. Vdova Ada Iozzelliová tuto podivuhodnou schopnost kocoura Tolda potvrzuje. "Celá léta byli nerozluční přátelé. V den pohřbu mého manžela si kocour sedl na jeho rakev, což ale nebylo ještě tak pozoruhodné" vzpomíná a pokračuje ve vyprávění. "Druhý den jsme šly s dcerou na hřbitov a na náhrobku jsme našly snítku akátu. Hned mě napadlo, že to byl náš kocour, ale dcera byla přesvědčená, že jenom blázním v důsledku návalu emocí." Dnes už o věrném kocourovi ví v obci všichni a vyprávění vdovy potvrzují.

"V našem městě ho vidělo jít na hrob už mnoho lidí. Nechodí jen se mnou, ale často sám. Můj muž ho velmi miloval, měl rád zvířata vůbec. Vypadá to, jako by mu Toldo chtěl vyjádřit svůj vděk," dodává vdova. "Toldo je vyjímečný kocour, kterého není možné si nezamilovat"

Zdroj: http://corrierefiorentino.corriere.it/firenze/notizie/cronaca/2012/28-dicembre-2012/gatto-visita-tomba-padrone-ogni-giorno-un-piccolo-dono-2113334883026.shtml
 

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Test: Jste milovníkem zvířat? Vyzkoušejte si a sdílejte.
Prasátka si užívají Halloween (video)
Představujeme: Azylová farma Jarikhanda
No Internet Connection