Kampaň Bílé minus informuje o stinné stránce mléčného průmyslu

Kampaň Bílé minus informuje o stinné stránce mléčného průmyslu

[tisková zpráva] Organizace Otevři oči, z.s. v pondělí 9. dubna spouští outdoorovou informační kampaň o stinné stránce fungování mléčného průmyslu. Na několika reklamních plochách v blízkosti stanic pražské MHD budou lidé moci spatřit netradiční výjev, a to fotografii malého telete, které je uvězněno v kleci.

Cílem kampaně je upozornit na mnoho neznámých faktů o fungování mléčného průmyslu, “málokdo totiž ví, že aby kráva měla mléko, musí nejprve porodit tele. To je krávě téměř okamžitě odebráno, přestože je mezi nimi silné citové pouto, stejně jako u všech savců”, říká k iniciativě Tereza Vandrovcová, mluvčí organizace Otevři oči, z.s.

Neupozorňujeme pouze na špatné podmínky zvířat, kritizujeme systém mléčného průmyslu jako takový. Krávy jsou 4-5 let cyklicky oplodňovány, rodí mláďata a ta jsou jim odebírána, když pak krávě klesne produktivita, je poslána na smrt. Mláďata v případě samiček čeká stejný osud jako jejich matky, samečci jsou zabiti pro maso”, popisuje mluvčí organizace hlavní problémy v mléčném průmyslu.

Zároveň s venkovní kampaní byl spuštěn nový web www.bileminus.cz, který obsahuje podrobnější informace a argumenty. “Naším cílem je přimět lidi k zamyšlení, protože každý člověk může provést osobní volbu a konzumaci živočišného mléka buď omezit, nebo mléko úplně vyřadit. Kromě informací o neetických praktikách mléčného průmyslu nabízíme také řešení”, uvádí k cílům kampaně Vandrovcová.

Jako reklamní formát jsou zvoleny prosvětlené plochy typu citylight, “vybrali jsme tento formát, jelikož v reklamě patří mezi nejvíce efektivní, rádi bychom naše sdělení předali co nejvíce lidem”, dodává Tereza Vandrovcová.

Iniciativa je financována z rozpočtu spolku Otevři oči, který je tvořen příspěvky drobných dárců. Venkovní kampaň bude probíhat minimálně do konce dubna, další měsíce budou pokryty crowdfundingovou sbírkou. Současně s venkovní kampaní poběží také propagace na sociálních sítích.

Kontakt pro média:
PhDr. Tereza Vandrovcová, Ph.D.
Tel.: 777942411
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: http://www.bileminus.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Stát vyplácí enormní částky velkochovům kvůli ptačí chřipce, za nákazu si přitom mohou chovatelé sami
Kolem 70 lidí obsadilo mléčnou farmu, aby se veřejnost dozvěděla pravdu o mléku
Kafka jezdí v pražském metru! Už jste ho potkali?
No Internet Connection