Inspirativní video chlapce, který si uvědomil, že nechce jíst zvířata

Inspirativní video chlapce, který si uvědomil, že nechce jíst zvířata

Malý brazilský chlapec Luz Antonie v přiloženém videu vysvětluje, proč nechce sníst chobotnici, kterou mu matka naservírovala. Není to však výsledek nějaké zmlsanosti. Poté, co mu přišla na mysl otázka, co se stalo s hlavou chobotnice, jejíž chapadla má před sebou na talíři, se pouští do filosofování nad zabíjením zvířat pro naší potravu.

Během chvíle vyjmenovává všechna možná zvířata, která se běžně jedí a říká, že se mu nelíbí, že kvůli jídlu musí zemřít, protože je má raději živá. "Ty zvířátka... Musíme se o ně starat a ne je jíst!" říká ve videu tento bystrý chlapec. Tento překvapivý objev a rozhodnutí přestat jíst všechna zvířata (včetně ryb) dojal jeho matku až k slzám.

Většina dětí má přirozené sympatie vůči ostatním zvířatům a proto před nimi rodiče zpravidla zatajují, odkud maso pochází (zajímavá je v této souvislosti studie, která tvrdí, že se z inteligentních dětí stávají s větší pravděpodobností vegetariáni). Pokud by rodiče nedeformovali empatii svých dětí, možná by byl svět lepším místem.

Zdroj: http://www.stream.cz/video/817968-dojemne-maly-chlapec-nechce-jist-chobotnicihttps://www.tarak.cz/seberizeni-cz-deti-jsou-nasi-ucitele/

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Vědec na sobě provedl experiment, aby porovnal dopady veganského a neveganského stravování. Zde jsou výsledky.
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection