Inspirativní video chlapce, který si uvědomil, že nechce jíst zvířata

Inspirativní video chlapce, který si uvědomil, že nechce jíst zvířata

Malý brazilský chlapec Luz Antonie v přiloženém videu vysvětluje, proč nechce sníst chobotnici, kterou mu matka naservírovala. Není to však výsledek nějaké zmlsanosti. Poté, co mu přišla na mysl otázka, co se stalo s hlavou chobotnice, jejíž chapadla má před sebou na talíři, se pouští do filosofování nad zabíjením zvířat pro naší potravu.

Během chvíle vyjmenovává všechna možná zvířata, která se běžně jedí a říká, že se mu nelíbí, že kvůli jídlu musí zemřít, protože je má raději živá. "Ty zvířátka... Musíme se o ně starat a ne je jíst!" říká ve videu tento bystrý chlapec. Tento překvapivý objev a rozhodnutí přestat jíst všechna zvířata (včetně ryb) dojal jeho matku až k slzám.

Většina dětí má přirozené sympatie vůči ostatním zvířatům a proto před nimi rodiče zpravidla zatajují, odkud maso pochází (zajímavá je v této souvislosti studie, která tvrdí, že se z inteligentních dětí stávají s větší pravděpodobností vegetariáni). Pokud by rodiče nedeformovali empatii svých dětí, možná by byl svět lepším místem.

Zdroj: http://www.stream.cz/video/817968-dojemne-maly-chlapec-nechce-jist-chobotnicihttps://www.tarak.cz/seberizeni-cz-deti-jsou-nasi-ucitele/

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Druhá série Síly soucitu nabídne mimojiné pohled do zákulisí azylových farem
Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
No Internet Connection