Hudbou za práva zvířat

Hudbou za práva zvířat

Rádi bychom upozornili na vydání nového alba "Babylon" kapely Skywalker, která se ve svých textech zabývá mimo jiné právy zvířat a propagací veganství.  Skywalker jsou mladá pětičlenná hardcore-punkrocková kapela z Prahy a Liberce. Historický počátek kapely se datuje někam do druhé poloviny roku 2010, kdy tohle uskupení vzniklo coby pohrobek pražské pop punkové formace Hustler State. Pocit kluků, že pro kýžené osobité vyjádření budou celou věc začít "dělat" jinak, započal období experimentu a hledání zvuku, které přes relativně nejistý začátek s EP "Hic Sunt Leones" (2010) trval ještě minimálně další rok. Během toho ale Skywalker zvládli objet četná místa ČR a zavítat i na Slovensko.

V létě roku 2011 potom natáčí a na podzim křtí druhé EP "Arkham". Daleko jistější projev, osobitější zvuk a silnější tématika také nacházejí pozitivnější ohlas a kapela začíná budovat základnu fanoušků. S novým EP se Skywalker vydávají na podzimní šňůru, kdy opět pilně koncertují na mnohých dobře známých i nových místech po celém Československu. EP ovšem reprezentuje také další významný posun v kapele. Textová stránka tvorby se z ryze osobní úrovně posunuje do úrovně často společensky kritické. Na EP se objevují texty pojednávající jednak o zotročování a autocenzuře fungující v lidské mysli, ovšem také o naprostém ignorantství v oblasti ochrany životního prostředí apod.

V kapele se většinovým standardem stává veganství, které ji posunuje do mnohem kritičtější, ale i usměrněnější cesty. V roce 2012 tedy začíná práce na novém EP "Babylon". To se kvůli časové náročnosti a preciznosti práce objevuje na internetu až těsně před koncem roku a ve fyzické podobě dokonce až v lednu 2013. Evidentní posun kapely v hledání "sebe sama" se setkává s nebývale pozitivním ohlasem. Kapela se poprvé vyjadřuje v písni "Chicken Matrix" přímo k problematice práv zvířat a jejich systematického vyvražďování, když si na hostování přibírá německou rapovou vegan straight edge formaci Goodfellas Mafia.

Youtube stream EP "Babylon"

Už od EP minulého se standardní součástí živých vystoupení staly krátké proslovy na téma veganské stravy, životního stylu bez nutnosti utrpení ostatních, které se přirozeně připojily k jasně protifašistické, protisexistické, protihomofobní a výrazně levicové filosofii kapely. Od leda 2013 kapela na svých koncertech vedle vlastních triček a CD nosičů volně distribuuje materiály Otevři oči s tématikou práv zvířat a snaží se u návštěvníků svých koncertů pozitivní a nenásilnou, leč důkladnou cestou zvýšit zájem o veganství a život bez nutnosti smrti a utrpení jiných.

Odkazy:

oficialni FB profil: http://www.facebook.com/skywalkerhc

oficialni Bandcamp profil (stahovani hudby za dobrovolnou cenu): http://skywalkerofficial.bandcamp.com

Youtube stream EP "Babylon": https://www.youtube.com/watch?v=m2m6D7mHlWs

Youtube stream singlu "Lost": https://www.youtube.com/watch?v=h8kw88uuPjg

Youtube stream singlu "Fraud": https://www.youtube.com/watch?v=nz84QcHhFZY

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection