Hot dog ze psa aneb karnismus v praxi (video)

Hot dog ze psa aneb karnismus v praxi (video)

Autoři skryté kamery prodávali hot dogy kolemjdoucím, kteří si je náležitě vychutnávali, ale pouze do doby, kdy jim prodávající ukázali fotku psa, ze kterého údajně pochází nabízené párky. Na jejich znechucené reakce se můžete podívat v následujícím videu:

Pokud by si tito lidé uvědomovali, že i hospodářská zvířata mají vysokou inteligenci, emoce a individuální osobnosti, pravděpodobně by reagovali na konzumaci produktů z nich vyrobených se stejným znechucením. Problémem je, že lidská psychika má tendenci tyto aspekty přehlížet, pakliže je zvíře v dané společnosti klasifikované jako jedlé.

Pokud vás tento fenomén zajímá, můžete se podívat na přednášku Terezy Vandrovcové, ve které se zabývá ideologií karnismu. Termín karnismus vymyslela a představila americká sociální psycholožka Melanie Joy. V současné době se pracuje na českých titulkách její přednášky, na kterou také upozorníme.

Zdroj: Youtube (Just For Laughs Gags)

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection