Holandsko zakáže uživání divokých zvířat v cirkusech

Holandsko zakáže uživání divokých zvířat v cirkusech

Nová nizozemská vláda oznámila ve své koaliční smlouvě, představené veřejnosti 29. října, že zakáže používání divokých zvířat v cirkusech. Nizozemská organizace na ochranu zvířat Wilde Dieren de Tent Uit (Divoká zvířata pryč z cirkusů) usilovala o takový zákaz celá léta a tento vstřícný krok ke zvířatům ze strany nizozemské vlády vítá s velkou radostí, stejně jako její spoluzakladatelská nadace AAP.

Až doposud nizozemská vláda nezavedla pro cirkusová zvířata žádné standardy welfare (životní pohody). Nyní se ale Nizozemí stane třetí evropskou zemí, která zakáže v cirkusech používat divoká zvířata, a připojí se tak k Rakousku a Řecku, které již takový krok udělaly. Řecko dokonce kvůli utrpení, které to pro zvířata znamená, zakazuje v cirkusech využívat jakákoli zvířata.

Nizozemský parlament se již na takovémto zákazu téměř usnesl v roce 2008, nová koalice nyní, v roce 2012, už ale definitivně prohlašuje, že s využíváním divokých zvířat v cirkusech je konec. Ředitel nadace AAP David van Gennep: "Blahopřejeme Wilde Dieren de Tent Uit k tomuto ohromnému úspěchu a děkujeme našim partnerským organizacím za jejich ohromné nasazení v práci pro slony, opice, tygry a další divoká zvířata, která musela předvádět a stále ještě předvádějí triky v holandských cirkusech."

Leonie Vestering, ředitelka Wilde Dieren de Tent Uit: "Toto rozhodnutí je pro Wilde Dieren de Tent Uit veliká odměna a jsme velice šťastní, že je zákaz konečně součástí koaliční smlouvy. Jsme zcela připraveni a ochotni pomoci s přemístěním zvířat do azylu, kde budou mít zajištěný příjemný život."

http://www.aap.nl/english/news/news/dutch-government-prepared-to-ban-the-use-of-wild-animals-in-circuses.html

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Vláda připravuje další diskriminaci rostlinného odvětví. Daň na rostlinná mléka se zvedne o 75 %
Česko chystá další dotace do živočišného průmyslu pod záminkou welfare zvířat
Německo oficiálně zakázalo vybíjení kohoutků
No Internet Connection