Druhá série Síly soucitu nabídne mimojiné pohled do zákulisí azylových farem

Druhá série Síly soucitu nabídne mimojiné pohled do zákulisí azylových farem

Věděli jste, že existuje dokumentární seriál, jehož hlavními hrdiny jsou vegané a veganky? Ano, jmenuje se „Síla soucitu“, je pro veřejnost zcela zdarma a po úspěchu první série nyní přichází s osmidílným pokračováním. Nová série odstartovala 23. listopadu 2023 a bude vycházet každý čtvrtek na webu silasoucitu.cz a na YouTube kanálu VeganFestTV.

Série není jen o sportovcích, rodinách nebo lékařích, ale nabídne i pohled do srdce tří azylových farem: Domova pro zvířata, Azylu Ponto a Babetčiny hájenky.  

Každá farma je světem sama pro sebe s unikátní filozofií a přístupem k péči o zvířata. V Domově pro zvířata se setkáme s příběhem mladé a neúnavné Radky Salzmannové a její nekonečné lásky ke kravám. U Azylu Ponto nás překvapí nevídaná životní cesta ženy, která by se klidně mohla stát vzorem pro rodiče generace Y. A v Babetčině hájence? Tam odhalíme odpovědi na otázky, které si většina veganů ani neklade, od lidských práv až po adopce.

Jakub Maceja, spoluautor seriálu, s nadšením říká: „Epizody s azylovkama nejsou jen o daných zvířatech, které lidi vnímají jen jako potravu. Jsou to příběhy neúnavné práce a obrovské vůle těch, kteří se starají o desítky, ne-li stovky životů. Ukazujeme, že vegani nejsou jen moderní měšťáci, ale lidi, co znají opravdový význam slov jako hnůj, seno a bahno.“

Druhý spoluautor Jan Fuksa dodává: „Seriál spojuje silné lidské příběhy s hlubokým průzkumem světa práv zvířat a veganství. Představuje nejen azylové farmy, ale i rodiny, sportovce a výživové odborníky, kteří jsou vegani a ukazují, jak lze dosáhnout fyzického vrcholu bez krutosti.“ Autoři by také rádi vyzvali veřejnost, aby přispěla na fundraisingovou kampaň k seriálu. Jakub Maceja k tomu uvádí: „Všechny peníze jdou pouze na propagaci. Pokud přispějete stovku, dokážeme na YouTube získat až 300 zhlédnutí, a s tisícovkou možná i 3000 zhlédnutí, což se rozhodně vyplatí,“ dodává se smíchem.

Autoři také vyzývají veřejnost, aby epizody sdíleli na sociálních sítích a posílali je běžným lidem, kteří si nedovedou představit, že veganský životní styl může být vhodný pro každého.

Seriál produkuje brněnská organizace Kolektiv pro zvířata, která se věnuje řadě aktivit včetně pořádání známého festivalu VeganFest nebo třeba veganských ochutnávek, to vše s cílem inspirovat veřejnost k soucitnějšímu životnímu stylu.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
Síla soucitu: Druhá série je nyní online – objevte inspirující veganské příběhy
No Internet Connection