Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů

Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů

Nový dokumentární film Záchrana: Na každém životě záleží divákům přibližuje fenomén tzv. otevřených záchran zvířat. „Zvíře pro mě není zboží, proto si nemyslím, že někomu beru jeho majetek“, říká Lukáš Krása, který se záchranám věnuje více než 10 let. V nočních hodinách proniká do velkochovů, odkud odnáší zvířata a hledá jim nový, bezpečný domov.

Tvůrci filmu s Lukášem Krásou absolvovali jednu z jeho nočních misí, během níž zaznamenali průběh takové záchrany. „Naším cílem bylo otevřít toto kontroverzní téma. Co může pro někoho znamenat krádež, pro někoho jiného znamená záchranu života. Dokážeme se na to podívat z perspektivy zvířat?“, ptá se Lukáš Vincour, tvůrce námětu a spoluautor filmu. 

„Chtěli jsme ukázat, že existují lidé, kteří jsou ochotni riskovat vlastní svobodu, bezpečí a mnohdy i život jen proto, aby pomohli bezbranným zvířatům, která jsou uvězněna v klecích a halách velkochovů. Hnacím motorem této činnosti přitom není vlastní prospěch, nýbrž soucit a touha pomáhat slabším,“ dodává Petr Beneš z dvojice autorů. 

Celý film ke zhlédnutí:

 

Krátkometrážní snímek Záchrana: Na každém životě záleží měl premiéru 10. února 2024 v pražském Cross Clubu a nyní je ke zhlédnutí online.

 

Po premiérovém uvedení následovala téměř hodinu a půl trvající debata s tvůrci filmu a hlavním protagonistou Lukášem Krásou. Záznam debaty je dostupný zde

 

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Nový dokumentární seriál Netflixu o jednovaječných dvojčatech inspiruje lidi, aby přestali jíst maso
Síla soucitu: Druhá série je nyní online – objevte inspirující veganské příběhy
No Internet Connection