Chceme pizzu s veganským sýrem

Chceme pizzu s veganským sýrem

NAVŠTIVTE WEB: http://pizzavegana.cz

Na facebooku jsme rozjeli akci Chceme pizzu s veganským sýrem, která si klade za cíl přesvědčit pizzerie v ČR a SR, aby do svého menu zařadily Pizzu Vegana - konkrétně pizzu s veganským sýrem (nejlépe Wilmersburger, Veganline nebo Viotros). Pizzerii, která nám výjde vstříc, nabídneme cílenou propagaci mezi vegany i mezi lidmi s intolerancí laktózy. Ta, která bude v konkrétním městě první, bude mít velkou konkurenční výhodu, neboť při její propagaci budeme zdůrazňovat, že byla průkopníkem. Pizzerie, které již mají tuto pizzu v nabídce, najdete na této mapě.

K této akci nás inspirovala dánská skupina V-Ganer, které se stejným způsobem podařilo prosadit pizzu s veganským sýrem v Kodani a v Århusu.

Jsme si vědomí, že originální italská receptura na pizzu je veganská (mouka, droždí, sůl, olivový olej), že stačí požádat o pizzu bez sýra a nadiktovat veganské ingredience (např. sugo, žampiony, olivy, česnek, artyčoky, kukuřici, špenát, rukolu apod.) nicméně mnohdy se člověk musí ptát, zda skutečně do těsta nepřidávají mléko či vejce a někdy je obsluha dokonce neochotná pizzu bez sýru připravit.

Věříme, že lepší dostupnost plnohodnotného a chutného veganského jídla zpříjemní život veganům i alergikům a současně pomůže k navýšení počtu veganů.

Přidejte se prosím také. Čím více nás bude, tím bude větší šance, že se nějaká pizzerie zapojí.

 

INFO PRO PIZZERIE:

V současnosti jsou na českém trhu čtyři hlavní značky, které doporočujeme: Wilmersburger, Veganline, Viotros, a Cheezly. V lednu 2014 přibydou další značky (doufáme, že i nejoblíbenější rostlinný sýr Daiya), neboť se v Praze otevře pobočka populárního německého veganského supermarketu Veganz.

Tyto "jakože sýry" jsou zatím o něco dražší, proto je běžné dát na takovou pizzu příplatek (např. 25,- Kč), nicméně spotřebitelé jsou ochotni si připlatit.

ONLINE

Wilmersburger lze koupit online (např. bych doporučla to 500g balení strouhaného), je vhodné k objednávce přikoupit chladící vložku za 20kč. Ptejte se po velkoobchodní ceně na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., e-shop:  http://www.veganfoods.cz/Alternativa-syru/

Veganline lze také koupit online na http://vegshop.cz/12-alternativy-syru  

Cheesly v e-shopu http://shop.bionakup.com

KAMENNÉ PRODEJNY A VELKOOBCHODNÍ PRODEJ

- prodejny Country life http://www.countrylife.cz/prodejny-biopotravin-a-zdrave-vyzivy-country-life

- a mnohé další prodejny se zdravou výživou - https://www.vegmania.cz/prodejny

Při skladování v lednici mívají tyto jakože-sýry trvanlivost 1 rok, neboť základem je kokosový tuk, který je přirozeně antiseptický. Není proto třeba se obávat, že byste je do té doby neprodali (zvláště, budeme-li vás propagovat:) Po otevření také vydrží, pokud se přendají do potravinové fólie, aby neokoraly.

A CO TĚSTO?

Většina pizzerii pouzívá tradiční italskou recepturu (mouka, droždí, sůl, olivový olej), nicméně raději upozorňujeme, že je třeba, aby těsto neobsahovalo mléko a vejce.

DALŠÍ VEGANSKÁ JÍDLA?

Stejné nadšení, jaké máme z pizzy s veganským sýrem, budeme mít i z dalších jídel, která nabídnete ve veganské úpravě.

Mohou to být další recepty zahrnující veganský sýr (např. Pannini), krémová jídla s použitím rostlinné smetany (lze jí sehnat i v supermarketech typu Tesco a Albert), ale nepohrdneme ani klasickými bezvaječnými těstovinami bez nutnosti neobvyklých ingrediencí např. Spaghetti Aglio Olio e Peperoncino.

CO NABÍZÍME?

Pizzerii, která nabídne pizzu s veganským sýrem, nabízíme přidání na mapu restaurací na soucitne.cz (téměř 7.000 fanoušků na FB) a happycow.net (téměř 32.000 fanoušků na FB) a rovněž aktivní propagaci na našich i na spřátelených stránkách (např. Otevři oči, která má 20 tisíc fanoušků).

Pokud pizzerie nabídne alespoň pizzu s tofu, přidáme jí na mapu také, ale propagace nebude tak intenzivní jako u veganských sýrů.

Zde je SEZNAM PIZZERIÍ, které se již do projektu zapojily (přehledná mapa zde)

CÍLOVÁ SKUPINA

  • Vegani (nekonzumují žádné živočišné produkty),
  • Vegetariáni, kteří se snaží omezit spotřebu živočišných produktů,
  • Lidé dodržující dělenou stravu,
  • Lidé s intolerancí laktózy a s alergií na mléko (2/3 světové populace),
  • Lidé s vysokým cholesterolem,
  • Diabetici (s cukrovkou 2. typu),
  • Lidé trpící dnou,
  • Lidé s vysokým krevním tlakem,
  • Zvídaví gurmáni a další.

KONTAKT

Chcete-li se zapojit, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Až pizzu zařadíte do stálé nabídky, napište nám prosím podrobnosti o této nabídce (popis pizzy a cena) a další info, pokud není k nalezení na webu. Konkrétně jde o tyto položky: otevírací doba, adresa, telefon, web a facebook (příp. ještě doplňkové info - zda je podnik kuřácký/nekuřácký, máte-li wifi, berete-li stravenky, máte-li dětský koutek a nabízíte-li rozvoz jídel).

Adresa facebookové kampaně: www.facebook.com/pizzavegana.cz

WEB: http://pizzavegana.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Pflanzilla: Billa otevře ve Vídni první čistě veganskou pobočku
V rakouském Burger Kingu běžně nabízí jen rostlinné produkty. Masové jsou na vyžádání
Produkce masa klesá: Německo zabíjí méně zvířat
No Internet Connection