Al Gore se zřejmě stal veganem

Al Gore se zřejmě stal veganem

Rozhodnutí vzdát se živočišných potravin může být posledním zoufalým pokusem o obnovu zničeného zdraví, jako tomu bylo u bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, který oznámil přechod na rostlinnou stravu v roce 2011 po závažné operaci srdce.

V současnosti se však čím dál častěji stává důvodem k vyloučení živočišných produktů environmentální politika, a to zřejmě bude i případ bývalého viceprezidenta Ala Gorea.

Zprávu o jeho veganství přinesl časopis Forbes spolu s představením nových veganských alternativ vajec a dalších živočišných produktů od Hampton Creek Foods', které podporuje a propaguje počítačový magnát Bill Gates.

Gore se tématu změn klimatu věnuje dlouhodobě a již před několika lety uvedl, že snižuje svou konzumaci masa z environmentálních důvodů, ale nyní se zdá, že problém vlivu živočišné produkce na životní prostředí vzal skutečně vážně.

V interview z roku 2009 Gore uvedl: "Je zcela pravdivé, že nárůst konzumace masa ve světě je jedním z problémů spojených s globální krizí, a to nejenom kvůli emisím CO2, ale i kvůli vysoké spotřebě vody."

Doufejme, že Gore svým rozhodnutím inspiruje další a další spotřebitele, aby si začali uvědomovat souvislost mezi potravními zvyklostmi rozvinutých zemí a destrukcí naší planety.

Zdroje: The Washington Post, Forbes

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Biotechnologie by mohla přinést ekologicky přívětivější variantu bílkového proteinu
Obhájce práv zvířat Ricky Gervais konečně prozradil, že je veganem
No Internet Connection