Al Gore se zřejmě stal veganem

Al Gore se zřejmě stal veganem

Rozhodnutí vzdát se živočišných potravin může být posledním zoufalým pokusem o obnovu zničeného zdraví, jako tomu bylo u bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, který oznámil přechod na rostlinnou stravu v roce 2011 po závažné operaci srdce.

V současnosti se však čím dál častěji stává důvodem k vyloučení živočišných produktů environmentální politika, a to zřejmě bude i případ bývalého viceprezidenta Ala Gorea.

Zprávu o jeho veganství přinesl časopis Forbes spolu s představením nových veganských alternativ vajec a dalších živočišných produktů od Hampton Creek Foods', které podporuje a propaguje počítačový magnát Bill Gates.

Gore se tématu změn klimatu věnuje dlouhodobě a již před několika lety uvedl, že snižuje svou konzumaci masa z environmentálních důvodů, ale nyní se zdá, že problém vlivu živočišné produkce na životní prostředí vzal skutečně vážně.

V interview z roku 2009 Gore uvedl: "Je zcela pravdivé, že nárůst konzumace masa ve světě je jedním z problémů spojených s globální krizí, a to nejenom kvůli emisím CO2, ale i kvůli vysoké spotřebě vody."

Doufejme, že Gore svým rozhodnutím inspiruje další a další spotřebitele, aby si začali uvědomovat souvislost mezi potravními zvyklostmi rozvinutých zemí a destrukcí naší planety.

Zdroje: The Washington Post, Forbes

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Evropské politické strany volají po udržitelnějších potravinách a zemědělství
Česká média podceňují dopad zemědělství na klimatickou krizi   
Studie potvrdila, že i zpracované veganské potraviny jsou pro planetu lepší než živočišné
No Internet Connection